fot. Samir Hussein/WireImage

Billie Eilish zachęca do głosowania w wyborach śródokresowych w USA


20 lipca 2022

Podziel się newsem:

Billie Eilish wzywa swoich fanów do głosowania w nadchodzących wyborach śródokresowych w USA: „Niepojawienie się nie jest opcją”.

Wybory nie są opcją, są obowiązkiem

Billie Eilish nawiązała niedawno współpracę z amerykańską organizacją non-profit, która zajmuje się rejestracją wyborców. HeadCount będzie teraz odpowiedzialne, by razem z wokalistką zachęcić jej fanów do udziału w nadchodzących listopadowych wyborach.

Przeczytaj także: Glastonbury pod znakiem apelów artystów w sprawie zakazu aborcji. Wypowiedzieli się m.in. Kendrick Lamar i Billie Eilish

Billie Eilish
fot. NME

To właśnie od wyborów śródokresowych zależy, które miejsca przypadną dwóm głównym partiom w obu izbach Kongresu.

Pracuję z HeadCount, aby zachęcić wszystkich do pojawienia się w wyborach i używania swojego głosu podczas tych wyborów w połowie kadencji. Wobec tego, co dzieje się w naszym kraju, musimy wyjść do sondaży i głosować na to, w co wierzymy. Niepojawienie się nie jest opcją

– powiedziała Billie Eilish w oświadczeniu na łamach rozmowy z Rolling Stone.

Fani, którzy sprawdzą swój status rejestracji wyborców przez HeadCount, mogą również wygrać szansę na podróż do Nowej Zelandii i Australii, aby zobaczyć występ Billie Eilish. Wokalistka przekaże bowiem dwa bilety premium na ogólnokrajową loterię, która zapewni zwycięzcom pełne zakwaterowanie podróżne i podpisany merch od gwiazdy. 

Wyrok w sprawie Roe vs. Wade w ogniu muzycznej krytyki

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Billie otwarcie komentuje swoje poglądy, a także prosi swoich fanów do czynnego udziału w życiu jej rodzimego kraju.

24 czerwca Sąd Najwyższy uchylił wyrok w sprawie Roe vs. Wade z 1973 roku, który gwarantował konstytucyjne prawo do aborcji. Podczas swojego niedawnego występu na Festiwalu Glastonbury uwagę na wyrok zwróciła właśnie Billie Eilish. Artystka zwróciła się do fanów podczas wykonywania utworu Your Power.

Ten kawałek jest o władzy i o tym, że zawsze musimy pamiętać, aby jej nie nadużywać. Dziś jest mroczny dzień dla wszystkich kobiet w Stanach Zjednoczonych. Powiem tylko tyle, bo w tym momencie nie jestem w stanie myśleć

– powiedziała Billie.

Billie Eilish wzywa swoich fanów do głosowania w nadchodzących wyborach śródokresowych w USA: „Niepojawienie się nie jest opcją”. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Mata przerwał wydawniczą ciszę! Co nowego wydał? Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex Wybory nie są opcją, są obowiązkiem […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →