materiały prasowe, fot. Matty Vogel

Billie Eilish i Finneas zaproszeni do Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej

Podziel się newsem:

Billie Eilish i Finneas znaleźli się wśród 397 artystów i dyrektorów, którzy w tym roku zostali zaproszeni do Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej poinformowała we wtorek, że zaprasza 397 artystów i dyrektorów do dołączenia do grona członków instytucji organizującej Oscary. Wśród nich znalazło się 71 nominowanych do Oscara i 15 zwycięzców, z czego 44% zaproszonych to kobiety, a 37% grupy stanowią osoby należące do społeczności niedoreprezentowanych. Akademia stara się tym samym wyciągać wnioski po akcji #OscarsSoWhite z 2016 roku, kiedy to drugi rok z rzędu nominowani byli jedynie biali aktorzy.

Billie Eilish i Finneas z kolejnym prestiżowym wyróżnieniem

Muzycznymi reprezentantami wśród zaproszonych do Akademii zostali Billie Eilish i Finneas, którzy trzy miesiące temu zdobyli swoją pierwszą statuetkę Oscara za najlepszą oryginalną piosenkę, jaką było No Time To Die z najnowszego filmu o Jamesie Bondzie. Dołączając tę nagrodę do wygranych Grammy, rodzeństwo jest w połowie drogi do zdobycia pożądanego tytułu EGOT (skrót oznaczający cztery amerykańskie nagrody w dziedzinie przemysłu rozrywkowego: Emmy- telewizja, Grammy – muzyka, Oscar – film, Tony – teatr), co ostatnio osiągnęła Jennifer Hudson.

Billie Eilish – No Time To Die

Inni zaproszeni do Akademii to między innymi aktorzy Caitríona Balfe, Jamie Dornan, Jesse Buckley, Michael Greyeyes, Olga Merediz czy Anya Taylor-Joy oraz pisarze Zach Baylin, Jeremy O Harris, Adele Lim i Jon Spaihts. Na liście nie zabrakło także polskich przedstawicieli. Są nimi Małgorzata Szumowska i Tadeusz Łysiak. Z pełną listą możecie zapoznać się pod tym linkiem.

Billie Eilish i Finneas znaleźli się wśród 397 artystów i dyrektorów, którzy w tym roku zostali zaproszeni do Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →