5 rzeczy na hajpie w polskim rapie – kwiecień 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Wiosna trwa w najlepsze, więc przydałoby się zrobić w końcu wiosenne porządki. Dlatego odkurzamy nasz cykl, w z którego dowiecie się co było na hajpie w ostatnich tygodniach.

Wiosenne porządki

Podczas tego przymusowego siedzenia w domu na home office, wypadałoby trochę posprzątać, dlatego i my postanowiliśmy zrobić małe wiosenne porządki i przejrzeć kilka kartonów. Ku naszemu zdziwieniu, okazało się, że w jednym z nich znajdował się właśnie cykl Na Hajpie. Postanowiliśmy więc go odkurzyć, ubrać w najlepsze kwietniowe wydarzenia i pokazać w Internecie.

#1 Powrót #Hot16Challenge

Na podobny pomysł jak my wpadł także Solar, który postanowił odkurzyć legendarny już #Hot16Challenge. Tym razem jednak łańcuszkowi towarzyszy akcja charytatywna Beef z koronawirusem, której celem uzbieranie jest miliona złotych na walkę z COVID-19.

Solar – #Hot16Challenge2

Oczywiście po swojej zwrotce, nominował kolejnych raperów do nagrania swojej gorącej szesnastki. nominacje przypadły BedoesowiTaco Hemingway’owi i Macie. Ponadto Solar do akcji zaprosił także Mike’a Posnera.

Całą akcję możecie śledzić na stronie hot16challenge.network gdzie znajduje się drzewko z nominacjami, a także odnośnik do interpretowania tekstów na Geniusie.

#2 Polski rap przejmuje OLiS

Ostatnie zestawienie Oficjalnej Listy Sprzedaży aż w 40% składa się polskiego rapu. Aż tak dobrze nie było chyba nigdy. Ponadto, w kwietniowych notowaniach na szczycie listy znaleźli się chociażby Peja, który w tym samym momencie na liście widniał jeszcze pod 5 innymi pozycjami.

Kolejnym z raperów był Tede, który na szczyt listy wrócił z reedycją Essende Mylffon, oryginalnie wydanego w 2006 roku. Oczywiście na szczycie OLiS nie zabrakło także miejsca dla Quebonafide, który jak już gdzieś się pojawia, to od razu bije rekordy. Pierwszy raz w historii zdarzyło się, aby jeden raper uplasował się ze swoimi wydawnictwami na trzech pierwszych miejscach.

Natomiast ostatnie kwietniowe zestawienie należało do Łony i Webbera, którzy powrócili ze świetną EPką Śpiewnik Domowy.

Łona i Webber – Stop, Nadiu

#3 Mata i Żabson pomagają w walce z koronawirusem

Podczas live’a charytatywnego Maty, gdzie ogłoszony został powrót #Hot16 raperowi udało uzbierać się aż 16 tysięcy złotych. Natomiast następnego dnia, Mata wraz z Żabsonem i Parisem Platynovem zorganizowali charytatywny turniej gwiazd w League of Legends o nazwie Liga Zdrowia.

Na Hajpie - liga zdrowia

W evencie oprócz drużyn Maty, Żabsona i Parisa, udział wzięły składy wystawione przez Olszakumpla, a także reprezentanta Polski – Mateusza Klicha. Ostatecznie cały turniej wygrał Olsza, ale najważniejsza tego dnia była zbiórka, podczas której uzbierano ponad 32 tysiące złotych. Natomiast przez dwa dni streamowania łącznie zebrano ponad 42 tysiące złotych, które zostaną przekazane służbie zdrowia.

#4 Jongmen oskarża Sobotę o współpracę z prokuraturą

Na Hajpie nie mogłoby istnieć, gdyby nie informacja o jakimś konflikcie. Tym razem ten wywiązał się pomiędzy Jongmenem a Sobotą. Ten pierwszy oskarżył byłego już podopiecznego Winiego o współpracę z prokuraturą i bycie tak zwaną sześćdziesiątką. To z powodu zeznań innej sześćdziesiątki zaczęły się problemy Bonusa RPK. Natomiast wracając do konfliktu pomiędzy Jongmenem a Sobotą, to szczeciński raper oczywiście zaprzeczył tym doniesieniom, jednak dowody przedstawione przez Jongmena są jednoznaczne.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Jazda z kurestwem #jebackapusi

Post udostępniony przez JONGMEN OFFICIAL👊 (@jongmen_official)

Oczywiście konflikt jest daleki od zakończenia, a w międzyczasie doszło już do pobicia Soboty, kilku oświadczeń z jednej i drugiej strony, a także produkcji maseczek antywirusowych przez Sobotę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, ot chęć czystego zarobku, jednak na maskach widnieją napisy je*ać kapusi, czy chroni przed fermentem. Trzeba przyznać, że ciekawy pomysł, zważywszy na ostatnie oskarżenia. Ku zdziwieniu wszystkich maseczki okazały się sporym hitem, a Sobota nie nadąża z ich wysyłką.

Lacocamadre x ATR MF x Profus PPZ x Czerwin TWM x Jongmen x RS77 – FREE BGU

#5 kwiecień miesiącem Quebonafide

Generalnie całe te kwietniowe Na Hajpie można by poświęcić tylko i wyłącznie Quebonafide. Powrót i akcja promocyjna rapera omawiana była przez wszystkie media w Polsce, nie tylko muzyczne.

Quebonafide
Quebonafide – ROMANTIC PSYCHO – okładka albumu

Natomiast płyta Que okazała się ogromnym sukcesem i w niecały miesiąc zdobyła status platynowej. Ponadto jak mogliście przeczytać wyżej, raper bił rekord za rekordem. Oprócz wymienianego tutaj rekordu na OLiSie, Kuba dorzucił także rekord odtworzeń na Spotify, a także wbił się do TOP 10 światowego Geniusa. What a time to be alive.

Quebonafide – SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ

Wiosna trwa w najlepsze, więc przydałoby się zrobić w końcu wiosenne porządki. Dlatego odkurzamy nasz cykl, w z którego dowiecie się co było na hajpie w ostatnich tygodniach. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →