fot. Marvel Studios

Zainteresowanie „Doktorem Strangem w multiwersum obłędu” spada o połowę, jednak film dalej cieszy się dużą popularnością

Podziel się newsem:

Doktor Strange w multiwersum obłędu to jedna z najgłośniejszych premier kinowych tego roku. Film z tygodnia na tydzień przynosi milionowe zyski. Najnowsza produkcja Marvel Cinematic Universe coraz bardziej zbliża się do przekroczenia granicy miliarda dolarów w box office.

Marvel z najbardziej dochodowym filmem w 2022

Od premiery drugiej odsłony przygód Stephena Strange’a minęły już trzy weekendy. Jak donosi serwis naekranie.pl, najnowsza produkcja Marvel Cinematic Universe przekroczyła już osiemset milionów dolarów w światowym box office, zbliżając się do progu miliarda dolarów. Tym samym Doktor Strange w multiwersum obłędu stał się również najbardziej dochodowym filmem w dotychczasowym 2022 roku, wyprzedzając The Batman. Budżet ostatniego filmu Marvela wynosił dwieście milionów dolarów.

Zobacz: Doktor Strange w multwiersum obłędu z obłędnymi wynikami. Film z drugą największą premierą w czasie pandemii

W miniony weekend Doktor Strange 2 zarobił na rynku amerykańskim ponad trzydzieści jeden i pół miliona dolarów. Wynik ten oznacza spadek frekwencji o ponad połowę w porównaniu do poprzedniego weekendu. W tym samym czasie z czterdziestu dziewięciu innych krajów zyski wyniosły czterdzieści milionów dolarów, co przełożyło się na spadek frekwencyjny wynoszący pięćdziesiąt trzy procent.

Doktor Strange w multiwersum obłędu – finalny zwiastun

Nawet premiera nie daje rady Strange’owi

Między 20 a 22 maja trwał weekend premierowy dla filmu Downton Abbey: Nowa epoka. Film na całym świecie zarobił niecałe pięćdziesiąt dwa miliony dolarów przy budżecie wynoszącym czterdzieści milionów. Film w reżyserii Simona Curtisa jest kontynuacją filmu z 2019 roku, który został oparty na brytyjskim serialu. W dziele wystąpili m.in. Maggie Smith jako Violet Crawley, Jim Carter w roli Pan Carson oraz Elizabeth McGovern, wcielająca się w postać Cory Crawley.

Downton Abbey: Nowa epoka – oficjalny zwiastun

Doktor Strange w multiwersum obłędu to jedna z najgłośniejszych premier kinowych tego roku. Film z tygodnia na tydzień przynosi milionowe zyski. Najnowsza produkcja Marvel Cinematic Universe coraz bardziej zbliża się do przekroczenia granicy miliarda dolarów w box office. Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →