kadr z filmu „Doktor Strange w multiwersum obłędu”

Doktor Strange w multiwersum klocków. Nowy zestaw LEGO zapowiedziany. Cena? Niemała


21 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

LEGO zapowiedziało nowy zestaw podsumowujący udział nowojorskiego Sanctum Sanctorum, siedziby Doktora Strange’a, w dotychczasowych filmach Marvel Cinematic Universe. Co wchodzi w skład zestawu?

Doktor Strange i LEGO Sanctum Sanctorum

Zestaw numer 76218 ma być hołdem dla Doktora Strange’a. Postawiono na stworzenie nowojorskiego Sanctum Sanctorum, które jest siedzibą bohatera granego przez Benedicta Cumberbatcha. Zestaw przedstawia kluczowe sceny z udziałem tej lokalizacji, które miały miejsce w filmach Avengers: Wojna bez granic oraz Doktor Strange w multiwersum obłędu. Stąd obecność figurek Iron Mana czy Ebony Mawa. Budowla składa się z trzech pięter: na najwyższym znajduje się muzeum z mistycznymi artefaktami oraz charakterystyczne okno, środkowe piętro to biblioteka, zaś na najniższym znalazły się między innymi słynne schody znajdujące się naprzeciwko wejścia. Całość ma wysokość trzydziestu dwóch centymetrów.

W zestawie jest dziewięć figurek: Doktor Strange, Iron Man, Spider-Man, Wong, Ebony Maw, Scarlet Witch, Mistrz Mordo, Sinister Strange oraz Martwy Strange. Oprócz tego set będzie w dużym stopniu modyfikowalny, co pozwoli na odtworzenie scen akcji z filmów. Na całość składa się 2708 elementów. Premierowa cena zestawu to 214,99 funtów, co w przeliczeniu daje ponad 1163 złote. Premiera pierwszego sierpnia 2022 roku.

doktor strange lego
fot. LEGO

Doktor Strange w multiwersum obłędu wchodzi na Disney+

A już 22 czerwca na Disney+ pojawi się film Doktor Strange w multiwersum obłędu. Film z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej zgarnął już na całym świecie ponad 943 miliony dolarów i suma ta nadal rośnie. A z kolei już 8 lipca na kinowe ekrany trafi kolejna produkcja z MCU Thor: miłość i grom. Będzie to pewien kamień milowy w Kinowym Uniwersum Marvela, gdyż nadchodzący film o bogu piorunów będzie już czwartą solową produkcją o tej samej postaci. Do tej pory po trzy filmy oprócz Thora otrzymali Iron Man, Kapitan Ameryka i Spider-Man.

Thor: miłość i grom – zobacz zwiastun

LEGO zapowiedziało nowy zestaw podsumowujący udział nowojorskiego Sanctum Sanctorum, siedziby Doktora Strange’a, w dotychczasowych filmach Marvel Cinematic Universe. Co wchodzi w skład zestawu? Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Doktor […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →