kadr z filmu „Jurassic World: Dominion”

„Jurassic World: Dominion” wyprzedził nowego „Doktora Strange’a” w box office. To drugi najlepiej zarabiający film tego roku


08 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Jurassic World: Dominion niecałe dwa miesiące po premierze zbliża się w box office do miliarda dolarów. Film Colina Trevorrowa przegonił już Doktora Strange’a w multiwersum obłędu.

Box Office 2022 z nowym wiceliderem

Podium tegorocznego box office uległo zmianie. Jeszcze do niedawna na drugim miejscu najbardziej kasowych produkcji 2022 był Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Dziś jego lokatę przejął film Jurrasic World: Dominion. Produkcja z Chrisem Prattem w roli głównej zarobiła już dziewięćset sześćdziesiąt milionów dolarów, wyprzedzając dzieło Marvela o nieco ponad pięć milionów.

Jurassic World: Dominion – oficjalny zwiastun

Zobacz: Jurassic World: Dominion – upadek ukochanej franczyzy [recenzja]

Na szczycie podium nieustannie pozostaje Top Gun: Maverick z Tomem Cruisem. Sequel zarobił ponad miliard trzysta pięćdziesiąt dwa miliony dolarów.

Przeczytaj także: Top Gun: Maverick najbardziej dochodowym filmem roku. Tom Cruise z ekipą zarobili ogromne pieniądze

TOP 5 zamykają produkcje, które już nie zagrożą wynikami finansowymi wymienionej trójce. Na czwartym miejscu uplasował się The Batman, który zainkasował siedemset siedemdziesiąt milionów. Tuż za nim znajdziemy Minions: The Rise of Gru z trzynastoma milionami mniej. W pierwszej dziesiątce znajdują się również takie tytuły, jak Thor: Miłość i grom, Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a czy Uncharted.

Jurassic World cieszy się zainteresowaniem mimo mieszanego odbioru

Najnowsza odsłona Jurassic World ukazała się w czerwcu. Oprócz Pratta w filmie wystąpili także m.in. Bryce Dallas Howard, Jeff Goldblum, Laura Dern i DeWanda Wise. Autorami scenariusza są Emily Carmichael i Colin Trevorrow. Według serwisu Rotten Tomatoes film przypadł do gustu siedemdziesięciu siedmiu procent spośród ponad dziesięciu tysięcy recenzji. Innego zdania byli krytycy, których pozytywne opinie to jedynie trzydzieści procent z blisko czterystu wpisów.

Jurassic World: Dominion niecałe dwa miesiące po premierze zbliża się w box office do miliarda dolarów. Film Colina Trevorrowa przegonił już Doktora Strange’a w multiwersum obłędu. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →