oficjalny plakat filmu „Top Gun: Maverick"

“Top Gun: Maverick” najbardziej dochodowym filmem roku. Tom Cruise z ekipą zarobili ogromne pieniądze


27 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Miesiąc po premierze Top Gun: Maverick film Josepha Kosinskiego wylądował na szczycie najbardziej dochodowych produkcji 2022 roku. Tytuł z Tomem Cruisem w roli głównej zdetronizował produkcję Marvel Studios.

Top Gun: Maverick to nie tylko wysokie loty, ale też wysokie kwoty

27 maja do kin trafił sequel Top Guna z 1986 o podtytule Maverick. Film, mimo wyraźnej przerwy między obiema częściami, cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów. Potwierdzają to również najnowsze informacje z portalu Box Office Mojo.

Zobacz: Top Gun: Maverick bije rekordy, również te personalne. Historyczny wynik filmu z Tomem Cruisem

Jak wynika z informacji podanych w serwisie, Maverick został najbardziej dochodowym filmem w tym roku. Dzieło w reżyserii Josepha Kosinskiego wygenerowało przychód przekraczający miliard dolarów. Tym samym najnowszy Top Gun przebił dotychczasowego rekordzistę, czyli Doktora Strange’a w multiwersum obłędu. Box office Marvel Cinematic Universe opiewa na niecałe dziewięćset pięćdziesiąt milionów dolarów. Jak podaje polski oddział redakcji IGN, Top Gun: Maverick jest czterdziestą dziewiątą produkcją w historii kinematografii, której przychód przekroczył miliard dolarów. Oprócz Toma Cruise’a w produkcji wystąpili m.in. Miles Teller, Jennifer Connelly, Val Kilmer oraz Glen Powell.

Top Gun: Maverick – oficjalny zwiastun

Po ponad trzydziestu latach w służbie amerykańskiej marynarki wojennej Pete “Maverick” Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny. Kiedy staje na czele pilockiej spec-grupy szkolącej jej uczestników do udziału w misji, jakiej dotąd nie było, przychodzi mu spotkać się z porucznikiem Bradleyem Bradshawem (Miles Teller) o kryptonimie “Rooster”, synem jego przyjaciela oficera Nicka Bradshawa, kryptonim “Goose”, który przed laty zginął podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz duchom przeszłości. Mierzy się ze swymi lękami i demonami, czego kulminacją będzie ostateczne poświęcenie tych, którzy zostaną wybrani do misji

– czytamy w opisie filmu (pisownia oryginalna).

Miesiąc po premierze Top Gun: Maverick film Josepha Kosinskiego wylądował na szczycie najbardziej dochodowych produkcji 2022 roku. Tytuł z Tomem Cruisem w roli głównej zdetronizował produkcję Marvel Studios. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →