kadr z filmu „Top Gun: Maverick”

„Top Gun: Maverick” bije rekordy, również te personalne. Historyczny wynik filmu z Tomem Cruisem


20 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Top Gun: Maverick nadal podbija światowe kina. Film z Tomem Cruisem pobił jeden z rekordów i zapisał się na kartach historii.

Top Gun: Maverick wzlatuje coraz wyżej

Top Gun: Maverick wszedł do kin po dwóch latach opóźnień i do tej pory zamiata wszystko. Oprócz bardzo dobrych ocen produkcja notuje również bardzo dobre wyniki finansowe. Film zgarnął na całym świecie już ponad 885 milionów dolarów, a to oznacza, że jest najbardziej dochodową produkcją w aktorskiej karierze Toma Cruise’a. Wcześniej rekord ten należał do Mission Impossible: Fallout, które zarobiło 791 milionów dolarów. Wiele wskazuje na to, że wynik finansowy najnowszego Top Guna jeszcze poszybuje do góry, gdyż film wszedł do kin zaledwie niecały miesiąc temu. Blockbuster tego sezonu? Być może. Sprawdźcie naszą recenzję produkcji, którą możecie przeczytać, klikając tutaj!

Walka w przestworzach. Tom Cruise zwolnił Twenty One Pilots z filmu „Top Gun: Maverick”?
kadr z filmu Top Gun: Maverick

Historia kołem się toczy?

Top Gun: Maverick to kontynuacja filmu Top Gun z 1986 roku.

Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarki wojennej Pete „Maverick” Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny.

Kiedy staje na czele pilockiej specgrupy szkolącej jej uczestników do udziału w misji, jakiej dotąd nie było, przychodzi mu spotkać się z porucznikiem Bradleyem Bradshawem (Miles Teller) o kryptonimie „Rooster”, synem jego przyjaciela oficera Nicka Bradshawa, kryptonim „Goose”, który przed laty zginął podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz duchom przeszłości. Mierzy się ze swymi lękami i demonami, czego kulminacją będzie ostateczne poświęcenie tych, którzy zostaną wybrani do misji

– głosi opis filmu.

Na ścieżce dźwiękowej produkcji znalazł się chociażby utwór Lady Gagi, który powstał specjalnie na potrzeby filmu.

Lady Gaga – Hold My Hand

Top Gun: Maverick nadal podbija światowe kina. Film z Tomem Cruisem pobił jeden z rekordów i zapisał się na kartach historii. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Top Gun: Maverick […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →