kadr z filmu „Top Gun: Maverick”

Ci aktorzy najmocniej przyciągają widzów do kin


25 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

National Research Group przeprowadziło badanie dotyczące aktorów, którzy przyciągają widzów do kin w USA. Na czele znalazł się Tom Cruise, ale wyniki są nieco zaskakujące.

Tom Cruise przyciąga do kin w USA

National Research Group to jedna z największych amerykańskich firm prowadzących badania opinii publicznej. Specjalizuje się ona w tematach branży rozrywkowej. Teraz przeprowadziła ankietę, w której wybrana grupa mieszkańców Stanów Zjednoczonych miała wskazać pięć nazwisk aktorów lub aktorek, których najchętniej oglądają w filmach. Chodziło o takie nazwiska, których obecność na afiszu zachęca ich do pójścia do kina. Podstawowy wniosek dotyczący wyników badania, opublikowanych przez Puck News, jest nieco zaskakujący. Zaledwie jeden aktor znajdujący się w pierwszej dwudziestce zestawienia ma mniej niż 40 lat i jest to… 39-letni Chris Hemsworth. Znalazł się on na 20. miejscu. Jeśli chodzi o podium, królem badania został Tom Cruise. Na drugim miejscu znalazł się Dwayne „The Rock” Johnson, a na trzecim Tom Hanks. Poniżej znajdziecie pierwszą dwudziestkę najchętniej oglądanych aktorów i aktorek przez widzów w USA. W nawiasie dodaliśmy ich wiek:

 1. Tom Cruise (60 lat)
 2. Dwayne „The Rock” Johnson (50)
 3. Tom Hanks (66)
 4. Brad Pitt (59)
 5. Denzel Washington (68)
 6. Julia Roberts (55)
 7. Will Smith (54)
 8. Leonardo DiCaprio (48)
 9. Johnny Depp (58)
 10. Kevin Hart (43)
 11. Keanu Reeves (58)
 12. Sandra Bullock (58)
 13. Ryan Reynolds (46)
 14. Adam Sandler (56)
 15. Harrison Ford (80)
 16. George Clooney (61)
 17. Robert Downey Jr. (58)
 18. Angelina Jolie (47)
 19. Morgan Freeman (85)
 20. Chris Hemsworth (39)

Sukces finansowy Top Gun: Maverick

Wielka miłość amerykańskich widzów do to Toma Cruise’a przełożyła się z pewnością na ogromną popularność filmu Top Gun: Maverick. Film zgarnął Oscara za najlepszy dźwięk (nominowany był łącznie w sześciu kategoriach), jednak co równie ważne, a być może nawet ważniejsze dla twórców, okazał się ogromnym sukcesem kasowym i najbardziej dochodowym filmem 2022 roku. Top Gun: Maverick zarobił blisko 1,5 miliarda (!) dolarów, przy budżecie 170 milionów dolarów. Stanowi to 12. najlepszy wynik w historii kinematografii.

Trailer filmu Top Gun: Maverick

National Research Group przeprowadziło badanie dotyczące aktorów, którzy przyciągają widzów do kin w USA. Na czele znalazł się Tom Cruise, ale wyniki są nieco zaskakujące. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →