Austin Butler w serialu „Masters of the Air”

NastępcaKompanii braci” nadchodzi. Jest zwiastun „Masters of the Air”


10 listopada 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Kompania braci i Pacyfik doczekały się swoistego sequelu. Steven Spielberg i Tom Hanks wracają z produkcją wojenną, rozgrywającą się w czasach II wojny światowej: Masters of the Air.

Masters of the Air już blisko

Podobno praca koncepcyjna nad nowym miniserialem trwała ponad 20 lat, choć sama produkcja „zaledwie” 10. Hanks, Spielberg oraz ich stały współpracownik Gary Goetzman usiedli do konkretów w 2013 r., początkowo działając pod skrzydłami HBO. To tam właśnie ukazały się ich kultowe już dziś miniseriale – Kompania braci (2001) oraz Pacyfik (2010). W 2019 r. prace utknęły jednak w martwym punkcie, a projekt trafił pod skrzydła Apple TV+. Zdjęcie rozpoczęły się w 2021 r. w Wielkiej Brytanii, ale były wielokrotnie przerywane przez pandemię. Ale finał tej przygody już blisko, bo otrzymaliśmy właśnie zwiastun:

Kompania braci i Pacyfik

Przypomnijmy: Kompanii braci opowiadała historię znanej Kompanii E 506 Pułku Piechoty Spadochronowej należącego do 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii Stanów Zjednoczonych w trakcie działań podczas II wojny światowej. Miniserial w 10 odcinkach pokazywał czas od szkolenia przed lądowaniem w Normandii, aż do końca wojny w Europie. Pacyfik to natomiast losy trzech amerykańskich żołnierzy 1 Dywizji Piechoty Morskiej podczas ich walk na wyspie Guadalcanal, na przylądku Gloucester, na Peleliu, Iwo Jimie i Okinawie między 1941 a 1945 rokiem.

Masters of the Air – o czym opowie serial?

Twórcy zapowiadają, że serial Masters of the Air będzie pełnym akcji dramatem, opartym na prawdziwej historii amerykańskich żołnierzy z 100 Grupy Bombowej sił powietrznych USA, zwanej „Krwawą setką”. „Grupa przeprowadza niebezpieczne naloty bombowe na nazistowskie Niemcy, zmagając się przy tym z mroźnymi warunkami, brakiem tlenu i terrorem potyczek prowadzonych w powietrzu” – czytamy w opisie na stronie platformy. „Niektórzy zostali zestrzeleni i schwytani, inni ranni lub zabici. A tylko nielicznym udało się dotrzeć do domu. Niezależnie od indywidualnego losu, wszyscy ponieśli koszt związany z wojną” – czytamy.

fot. Apple TV+

Gwiazdy w obsadzie

W serialu zagrają między innymi: Austin Butler (Elvis), Barry Keoghan (Duchy Inisherin), Callum Turner (seria Fantastyczne zwierzęta), Ncuti Gatwa (Sex Education), a także Anthony Boyle oraz Rafferty Law. Produkcja powstała na podstawie książki Donalda L. Millera pod tym samym tytułem. Scenarzystą serialu jest John Orloff, który napisał kilka odcinków serialu Kompania braci, a także scenariusz do takich filmów jak Anonimus, czy Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga’Hoole. Pierwsze dwa odcinki produkcji zobaczymy w serwisie Apple TV+ już 26 stycznia 2024 roku. Kolejne będą pojawiać się w każdy piątek.

Kompania braci i Pacyfik doczekały się swoistego sequelu. Steven Spielberg i Tom Hanks wracają z produkcją wojenną, rozgrywającą się w czasach II wojny światowej: Masters of the Air. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →