fot. Apple TV+

Pamiętacie serial „Kompania braci”? Spielberg i Hanks zrobili jego sequel „Masters of the Air


09 października 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Seriale Kompania braci oraz Pacyfik otrzymały sequel. Twórcy wracają z produkcją wojenną, rozgrywającą się w czasach II wojny światowej: Masters of the Air.

Kontynuacja serialu wojennego Kompania braci

Nadchodzący serial Masters of the Air to kontynuacja Kompanii braci (2001) oraz Pacyfiku (2010). Pierwszy opowiadał historię znanej Kompanii E 506 Pułku Piechoty Spadochronowej należącego do 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii Stanów Zjednoczonych w trakcie działań podczas II wojny światowej. W 10 odcinkach pokazywał czas od szkolenia przed lądowaniem w Normandii, aż do końca wojny w Europie. Pacyfik to natomiast losy trzech amerykańskich żołnierzy 1 Dywizji Piechoty Morskiej podczas ich walk na wyspie Guadalcanal, na przylądku Gloucester, na Peleliu, Iwo Jimie i Okinawie między 1941 a 1945 rokiem.

Producentami obu świetnie przyjętych i ocenianych przez krytyków seriali są Steven Spielberg, Tom Hanks i Gary Goetzman. Trio producenckie pracuje razem ponownie przy Masters of the Air, tym razem na zlecenie platformy Apple TV+.

Barry Keoghan w serialu od Apple TV+

Masters of the Air – o czym opowie serial?

Twórcy zapowiadają, że serial Masters of the Air będzie pełnym akcji dramatem, opartym na prawdziwej historii amerykańskich żołnierzy z 100 Grupy Bombowej sił powietrznych USA, zwanej „Krwawą setką”. „Grupa przeprowadza niebezpieczne naloty bombowe na nazistowskie Niemcy, zmagając się przy tym z mroźnymi warunkami, brakiem tlenu i terrorem potyczek prowadzonych w powietrzu” – czytamy w opisie na stronie platformy. „Niektórzy zostali zestrzeleni i schwytani, inni ranni lub zabici. A tylko nielicznym udało się dotrzeć do domu. Niezależnie od indywidualnego losu, wszyscy ponieśli koszt związany z wojną” – czytamy.

W serialu zagrają między innymi: Austin Butler (Elvis), Barry Keoghan (Duchy Inisherin), Callum Turner (seria Fantastyczne zwierzęta), Ncuti Gatwa (Sex Education), a także Anthony Boyle oraz Rafferty Law. Produkcja powstała na podstawie książki Donalda L. Millera pod tym samym tytułem. Scenarzystą serialu jest John Orloff, który napisał kilka odcinków serialu Kompania braci, a także scenariusz do takich filmów jak Anonimus, czy Legendy sowiego królestwa: Strażnicy Ga’Hoole. Pierwsze dwa odcinki produkcji zobaczymy w serwisie Apple TV+ już 26 stycznia 2024 roku. Kolejne będą pojawiać się w każdy piątek.

Seriale Kompania braci oraz Pacyfik otrzymały sequel. Twórcy wracają z produkcją wojenną, rozgrywającą się w czasach II wojny światowej: Masters of the Air. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Kontynuacja serialu […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →