kadr z filmu „Mężczyzna imieniem Otto”

Tom Hanks wydał debiutancką powieść. „To wyzwolenie od niekończącej się presji”

Obserwuj nas na instagramie:

Tom Hanks wydał swoją debiutancką powieść zatytułowaną Arcydzieło, w której porusza temat branży filmowej.

Fabularyzowane kulisy świata filmu

Wielu artystów postanawia na pewnym etapie życia spróbować sił w innych dziedzinach sztuki. Do tego grona dołączył na dobre Tom Hanks, który po wydaniu w 2017 roku zbioru opowiadań, zdecydował się na pełnoprawną powieść. Arcydzieło, bo taki nosi tytuł, opowiada o powstawaniu pewnego superbohaterskiego filmu akcji, a pośród postaci znajdują się między innymi ekscentryczny reżyser czy zadufany w sobie aktor. Recenzje debiutanckiej powieści Hanksa nie są zbyt pochlebne. Krytycy zarzucają mu bowiem między innymi dość niezdarne pisarstwo, płaskie, nieciekawe postacie. Jeden z nich wręcz twierdzi, że to niesprawiedliwe, że Hanks nie musiał się zderzyć odmowami ze strony wydawców, które spotykają każdego początkującego autora. Aktor jednak nie przejmuje się krytyką. Jak sam mówi, lata spędzone w branży filmowej nauczyły go radzenia sobie z nieprzechylnymi opiniami i tak naprawdę tylko go umacniają. Polska premiera Arcydzieła już 31 maja.

Kto jest wymarzonym Jamesem Bondem Toma Hanksa?

Przy okazji wywiadów promujących Arcydzieło, Hanks wypowiedział się na kilka z bieżących tematów świata filmu. Przyznał między innymi, że jest przeciwny odzieraniu książek z ich pierwotnego języka, nawet jeśli on społecznie nieakceptowalny w dzisiejszych czasach. Taki los spotkał powieści o Jamesie Bondzie, o którego filmowych przygodach również wypowiedział się aktor. Jego zdaniem idealnym kandydatem na następcę Daniela Craiga jest Idris Elba.

Tom Hanks o filmach, w których wystąpił: „To bzdury”

Kilka miesięcy o Tomie Hanksie zrobiło się głośno za sprawą jego wypowiedzi na temat filmów, w których wystąpił, a konkretniej ekranizacji trylogii Dana Browna. W zeszłym roku w wywiadzie dla „New York Timesa” przyznał, że Kod da VinciAnioły i demony oraz Inferno „to bzdury” i zagrał w nich wyłącznie z pobudek komercyjnych. Jednocześnie Hanks zaznaczył, że nie widzi w tym nic złego, że wspomniane produkcje ukazały się na rynku.

Kod da Vinci – oficjalny zwiastun

Tom Hanks wydał swoją debiutancką powieść zatytułowaną Arcydzieło, w której porusza temat branży filmowej. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Fabularyzowane kulisy świata filmu Wielu artystów postanawia na pewnym etapie […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →