fot. kadr z filmu „Forrest Gump”

Tom Hanks przyznał, że był pomysł na stworzenie sequelu „Forresta Gumpa”


08 września 2022

Podziel się newsem:

Jeden z najbardziej kultowych filmów XX wieku mógł doczekać się kontynuacji. Tom Hanks zdradził jednak, że rozmowy o Forrest Gump 2 zakończono w czterdzieści minut.

Forrest Gump 2 mógł powstać

Wczoraj ukazał się najnowszy odcinek podcastu Happy Sad Confused. Tym razem gościem Josha Horowitza był Tom Hanks. Podczas ponad godzinnej rozmowy jednym z poruszonych tematów był film Forrest Gump. Hanks przyznał, że po sukcesie, jaki osiągnął Gump, trwały rozmowy dotyczące nakręcenia sequelu. Jak twierdzi aktor, spotkanie zakończyło się po czterdziestu minutach, a temat nie wrócił.

Zobacz: Tom Hanks krytycznie o jednym z filmów, w którym zagrał: „To bzdury”

Powiem to: długo po premierze filmu podjęliśmy próbę rozmowy o kolejnym Forreście Gumpie. Trwała ona całe czterdzieści minut. Potem nigdy… Powiedzieliśmy po prostu „Chłopaki, dajcie spokój”.

– zdradził aktor.

Jedną z przyczyn, przez które kontynuacja losów Forresta nie powstała, był kontrakt podpisany przez Toma Hanksa. Według Variety gwiazdor zwraca uwagę, by w jego umowach nie było zobowiązań dotyczących seuqeli.

Sprytną rzeczą, którą zrobiłem, było to, że nigdy nie podpisałem umowy, która obligowałaby mnie do grania w sequelu. Zawsze powtarzam „Jeśli jest jakiś powód, by go nakręcić, wtedy to zrobimy. Ale wy mnie do tego nie zmusicie”. Istnieje taka naturalna skłonność, która wynika z czystej komercji, która mówi: „Hej, skoro właśnie zrobiłeś hit, zrób go jeszcze raz i też będzie przebojem”.

forrest gump
oficjalny plakat filmu, Paramount Pictures 1994

Forrest Gump zadebiutował w kinach w 1994 roku. Film Roberta Zemeckisa na podstawie powieści Winstona Grooma zdobył sześć Oscarów w kategoriach: Najlepszy film, Najlepszy aktor pierwszoplanowy, Najlepszy reżyser, Najlepszy scenariusz adaptowany, Najlepsze efekty specjalne oraz Najlepszy montaż. Produkcja okazała się komercyjnym sukcesem, inkasując ponad sześćset siedemdziesiąt osiem milionów dolarów na całym świecie.

Jeden z najbardziej kultowych filmów XX wieku mógł doczekać się kontynuacji. Tom Hanks zdradził jednak, że rozmowy o Forrest Gump 2 zakończono w czterdzieści minut. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →