fot. materiały prasowe

Dlaczego Harry Styles nie dostał roli w filmie „Elvis”?

Podziel się newsem:

24 czerwca na ekranach kin zadebiutuje Elvis w reżyserii Baza Luhrmanna. O rolę króla rock’n’rolla w filmie starał się Harry Styles. Dlaczego jej nie dostał?

Film Elvis przedstawi historię wieloletniej relacji Elvisa Presleya (granego przez Austina Butlera) z jego managerem „Pułkownikiem” Tomem Parkerem (w tej roli Tom Hanks). Kluczowym elementem opowieści będzie także jedna z najważniejszych osób w życiu piosenkarza – jego żona Priscilla Presley (w filmie grana przez Olivię DeJonge).

Elvis – zwiastun filmu

Harry Styles starał się o rolę w Elvisie

Zanim do głównej roli obsadzono Butlera, pod uwagę brano także Ansela Elgorta (Gwiazd naszych wina, Baby Driver, Niezgodna), Aarona Taylora-Johnsona (John Lennon. Chłopak znikąd, Godzilla), Milesa Tellera (Whiplash, Cudowne tu i teraz, Top Gun: Maverick) czy Harry’ego Stylesa (Dunkierka, Don’t Worry Darling).

Sprawdź także: Harry Styles w Don’t Worry Darling ma swoje filmowe pięć minut

W jednym z wywiadów Styles powiedział, dlaczego, chciał zagrać Elvisa Presleya w nowym filmie biograficznym.

Elvis był prawdopodobnie pierwszą osobą spoza rodziny, którą poznałem, kiedy byłem dzieckiem. Z tego powodu otaczało go coś niesamowicie świętego, więc pomyślałem, że powinienem spróbować zdobyć tę rolę.

Reżyser filmu Baz Luhrmann, w wywiadzie dla Nova FM zdradził, dlaczego Styles przegrał casting.

Harry jest naprawdę utalentowanym aktorem. Mógłbym z nim nad czymś popracować, ale prawdziwy problem z Harrym polega na tym, że jest Harrym Stylesem. On już jest ikoną.

– zdradził reżyser

Jednocześnie Luhrmann wyznał, że Austin Butler był wręcz stworzony do roli Elvisa.

To nie ja go wybrałem, tylko ta rola. Urodził się, żeby ją odegrać. Stracił mamę w tym samym wieku co Elvis. Przez dwa lata żył i oddychał tak samo jak on.

Film Elvis zadebiutował podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes. Na ekrany kin trafi 24 czerwca. Wybierzecie się na seans?

dlaczego harry styles nie zagrał elvisa w filmie
kadr z filmu Elvis

24 czerwca na ekranach kin zadebiutuje Elvis w reżyserii Baza Luhrmanna. O rolę króla rock’n’rolla w filmie starał się Harry Styles. Dlaczego jej nie dostał? Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →