kadr z filmu „Top Gun: Maverick"

„Top Gun: Maverick” ze świetnym wynikiem w box office w weekend otwarcia

Podziel się newsem:

Jak można się było spodziewać, Top Gun: Maverick okazał się wielkim hitem. W premierowy weekend film zarobił 124 miliony dolarów w Stanach Zjednoczonych.

Top Gun powrócił i podbił serca widzów

Data premiery Top Gun: Maverick była wielokrotnie przekładana, ale kiedy film w końcu trafił na ekrany kin, widzowie masowo udali się na seans. W ciągu pierwszych trzech dni produkcja z Tomem Cruisem w roli głównej miała na swoim koncie 124 miliony dolarów.

Tym samym nowy Top Gun uzyskał najlepsze otwarcie w historii weekendu poprzedzającego poniedziałkowe święto Memorial Day w USA. Wcześniejszy rekord należał do Piratów z Karaibów: Na krańcu świata z 2007 roku, który zarobił 114,7 mln dolarów.

Sprawdź także: Top Gun: Maverick: zarezerwowane dla Asów [recenzja]

Wynik w box office kontynuacji filmu z 1986 roku to także osobisty rekord Toma Cruise’a. Top Gun: Maverick osiągnął prawie dwukrotnie lepszy wynik od dotychczasowego najlepszego otwarcia w karierze aktora, które wynosiło 64,8 mln dolarów i zostało ustanowione 17 lat temu przez Wojnę światów.

Dodatkowo produkcja może się pochwalić także drugim najlepszym weekendowym wynikiem studia Paramount. Więcej zarobił jedynie Iron Man 2, wykręcając nieco ponad 128 milionów dolarów.

tom gun maverick rekordowo
kadr z filmu Top Gun: Maverick

Film Josepha Kosinskiego został także szóstą premierą tego roku z wpływami powyżej 100 milionów dolarów.

Filmy, które w 2022 roku zarobiły ponad 100 milionów dolarów:

  1. Doktor Strange w multiwersum obłędu – 370,8 mln
  2. Batman – 369,3 mln
  3. Sonic 2. Szybki jak błyskawica – 185,1 mln
  4. Uncharted – 147,8 mln
  5. Top Gun: Maverick – 124 mln
  6. Zaginione miasto – 101,7 mln

Top Gun: Maverick – powrót po 36 latach

Top Gun: Maverick to sequel filmu Top Gun z 1986 roku. Opowiada on o szkole lotniczej Top Gun w Stanach Zjednoczonych oraz o życiowych i zawodowych zmaganiach pilotów marynarki wojennej.

Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarki wojennej Pete „Maverick” Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny.
Kiedy staje na czele pilockiej spec-grupy szkolącej jej uczestników do udziału w misji, jakiej dotąd nie było, przychodzi mu spotkać się z porucznikiem Bradleyem Bradshawem (Miles Teller) o kryptonimie „Rooster”, synem jego przyjaciela oficera Nicka Bradshawa, kryptonim „Goose”, który przed laty zginął podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz duchom przeszłości. Mierzy się ze swymi lękami i demonami, czego kulminacją będzie ostateczne poświęcenie tych, którzy zostaną wybrani do misji.

– czytamy w opisie filmu

Jak można się było spodziewać, Top Gun: Maverick okazał się wielkim hitem. W premierowy weekend film zarobił 124 miliony dolarów w Stanach Zjednoczonych. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Top Gun powrócił i […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →