fot. Marvel Studios

“Doktor Strange w multiwersum obłędu” z obłędnymi wynikami. Film z drugą największą premierą w czasie pandemii

Obserwuj nas na instagramie:

Mimo zróżnicowanych recenzji Doktor Strange w multiwersum obłędu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W weekend otwarcia film zarobił setki milionów dolarów. To drugi najlepszy wynik sprzedażowy od początku pandemii.

Najnowsze przygody Stephena Strange’a zarobiły już prawie pół miliarda dolarów

Film Doctor Strange In the Multiverse of Madness zadebiutował na wielkim ekranie w ostatni piątek 6 maja. Produkcja Marvel Studios spotkała się z różnym odbiorem, jednak zainteresowanie kolejnym elementem Kinowego Uniwersum Marvela jest bardzo duże.

Zobacz: Doktor Strange w multiwersum obłędu: magiczne sztuczki to nie wszystko [recenzja]

Serwis Deadline donosi, że w trakcie pierwszego weekendu Doktor Strange zarobił setki milionów dolarów. W samych Stanach Zjednoczonych film odnotował przychód w wysokości dwustu milionów dolarów. Poza amerykańskimi kinami In the Multiverse Of Madness zarobiło kolejne dwieście pięćdziesiąt milionów dolarów. W rankingu międzynarodowym (z wyłączeniem USA) prowadzi Korea Południowa z przychodem wynoszącym trzydzieści milionów. Tuż za nią uplasowała się Wielka Brytania z niemal dwudziestoma pięcioma milionami, a podium zamyka Meksyk, inkasując przychód wynoszący dwadzieścia jeden i pół miliona dolarów. TOP 10 zamykają Włochy z wynikiem sięgającym dziewięciu milionów.

Doktor Strange w multiwersum obłędu – finalny zwiastun

To drugi najlepszy wynik w trakcie pandemii

Od wybuchu pandemii koronawirusa tylko jeden film odnotował większy przychód w trakcie weekendu otwarcia. Była to poprzednia produkcja Marvel Studios (stworzona we współpracy z Sony), czyli Spider-Man: No Way Home. Jednocześnie Doktor Strange w multiwersum obłędu może okazać się filmem z największym box office w całym 2022 roku. Na razie na szczycie zestawienia znajduje się The Batman z ponad siedemset sześćdziesięcioma czterema milionami dolarów. Wynik ostatniej produkcji DC w pierwszy weekend zarobił “jedynie” ćwierć miliarda dolarów. To pozwala sądzić, że nowy Doktor Strange może zbliżyć się do granicy miliarda dolarów. Polski oddział serwisu IGN podaje, że jedynym zagrożeniem dla Strange’a może okazać się Avatar: Istota wody, który ukaże się w kinach w grudniu tego roku. Wkrótce na wielkim ekranie zadebiutuje również Thor: Miłość i Grom, jednak według szacunków, nie przebije on wyników In the Multiverse of Madness.

thor love and thunder marvel studios
oficjalny plakat filmu Thor: Love and Thunder, Marvel Studios 2022

Mimo zróżnicowanych recenzji Doktor Strange w multiwersum obłędu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W weekend otwarcia film zarobił setki milionów dolarów. To drugi najlepszy wynik sprzedażowy od początku pandemii. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →