fot. materiały prasowe

Harrison Ford dołączy do Marvel Cinematic Universe. Aktor pojawi się w dwóch produkcjach w 2024 roku


15 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Do Marvel Cinematic Universe dołącza kolejna gwiazda kina. W nadchodzących produkcjach Domu Pomysłów wystąpi Harrison Ford.

Harrison Ford częścią Marvel Cinematic Universe

Wczoraj na łamach serwisu /Film pojawiły się doniesienia o nowych poczynaniach Marvel Studios. Kolejnym aktorem, który dołączy do Kinowego Uniwersum Marvela będzie Harrison Ford. Aktor znany przede wszystkim z ról Hana Solo i Indiany Jonesa wcieli się w postać generała Thaddeusa Rossa, kojarzonego również jako Thunderbolt. Aktor zastąpi tym samym Williama Hurta, który zmarł w marcu tego roku.

Zobacz: Marvel Studios zalicza spore opóźnienia w Marvel Cinematic Universe. Przesunięto m.in. Blade’a i Deadpoola

Po raz pierwszy Harrisona Forda w produkcji MCU zobaczymy dopiero w piątej fazie. Nowe wcielenie Thunderbolta pojawi się w filmie Captain America: New World Order Juliusa Onaha według scenariusza Malcolma Spellmana i Dalana Mussona. Film trafi do kin 3 maja 2024 roku.

Kolejnym filmem, w którym Ford wcieli się w generała Rossa będzie Thunderbolts. Autorami scenariusza są Kurt Busiek i Eric Pearson, natomiast reżyserii dzieła podjął się Jake Schreier. Premierę zaplanowano na 26 lipca 2024. Będzie to jednocześnie zakończenie piątej fazy MCU.

Faza piąta tuż za moment

Obecnie Marvel Studios szykuje się do premiery Black Panther: Wakanda Forever, która zamknie czwartą fazę. Kolejna rozpocznie się wraz z premierą Ant-Mana i Osy: Kwantomanii. Film Peytona Reeda ukaże się na wielkim ekranie już 17 lutego 2023. Wśród innych produkcji należących do fazy piątej są m.in. Strażnicy Galaktyki vol. 3, Blade, Daredevil: Born Again, Echo, Iron Heart oraz drugi sezon Lokiego.

Do Marvel Cinematic Universe dołącza kolejna gwiazda kina. W nadchodzących produkcjach Domu Pomysłów wystąpi Harrison Ford. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Harrison Ford częścią Marvel Cinematic Universe […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →