kadr z filmu „Eternals”

Marvel zmienia strategię dotyczącą scen po napisach? Ostatnie filmy zdają się to potwierdzać


11 lipca 2022

Podziel się newsem:

Marvel na stałe wprowadził do kina sceny po napisach. Film Thor: miłość i grom jest jednak kolejną produkcją, która sugeruje zmianę strategii dotyczącej owych scen.

Marvel przyciąga wielkie nazwiska

Mówisz „sceny po napisach”, myślisz „Marvel”. Amerykański gigant wpłynął na popkulturę do tego stopnia, że dziś idąc na jakikolwiek film, zastanawiasz się, czy po napisach jest coś jeszcze. Jakieś ostateczne rozwiązanie któregoś z pomniejszych wątków, humorystyczna wstawka lub zapowiedź tego, co może dziać się dalej.

Sprawdź także: Sceny po napisach, czyli negatywny wpływ Marvela na widzów [opinia]

Ostatnie filmy (za wyjątkiem Spider-Mana) zdają się jednak zmieniać strategię w kontekście dalszych historii naszych ulubionych superbohaterów. Do tej pory schemat był raczej klasyczny: zazwyczaj mogliśmy ujrzeć znane nam postacie w nietypowych interakcjach z innymi. Trend zmiany zaczął się przy obrazie Eternals. Oto w scenie po napisach widzom ukazał się Harry Styles, który w Marvel Cinematic Universe wciela się w rolę Starfoxa/Erosa, brata Thanosa. Podobna sytuacja miała miejsce w nowym Doktorze Strange’u, kiedy głównego bohatera odwiedziła Charlize Theron, wcielająca się w tajemniczą postać o imieniu Clea. Brak wcześniejszego wprowadzenia postaci w filmie i zaznaczenie, że będą ważne dla fabuły, to zauważalny trend. Wpisuje się w niego także Thor: miłość i grom. Uwaga! W dalszym akapicie znajdują się spoilery do filmu.

Marvel zmienia strategię dotyczącą scen po napisach? Ostatnie filmy zdają się to potwierdzać
fot. Marvel Studios

Starcie bogów

W nowej produkcji o przygodach boga piorunów poznajemy greckiego boga Zeusa, który raczej nie dogaduje się z głównym bohaterem. Kiedy w scenie po napisach grany przez Russella Crowe’a bóg opatruje swoje rany, poznajemy z kolei jego syna Herculesa, którego zadaniem jest zapolowanie na Thora. Fani serialu Ted Lasso powinni kojarzyć Herculesa, gdyż wciela się w niego Brett Goldstein. W scenie po napisach po raz kolejny od razu wprowadzono potencjalnie ważną dla dalszej historii postać. Co będzie dalej? Na odpowiedź na to pytanie zapewne jeszcze trochę poczekamy, gdyż najnowszy Thor dopiero co wszedł na kinowe ekrany.

Marvel na stałe wprowadził do kina sceny po napisach. Film Thor: miłość i grom jest jednak kolejną produkcją, która sugeruje zmianę strategii dotyczącej owych scen. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Marvel przyciąga […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →