fot. Harrison Ford jako Indiana Jones

„Indiana Jones 5” nie będzie zakończeniem historii słynnego poszukiwacza przygód?


09 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Disney planuje rozwinąć przygody Indiany Jonesa? Według plotek trwają spotkania dotyczące aktorskiego serialu.

Indiana Jones nie kończy przygód?

Jak donosi serwis „Variety”, franczyza Indiany Jonesa wcale nie musi zakończyć się po piątej odsłonie filmu. Według źródeł, do których dotarła redakcja, Disney wraz z Lucasfilm rozważają stworzenie aktorskiego serialu, który miałby zadebiutować na Disney+.

Zobacz: Harrison Ford dołączy do Marvel Cinematic Universe. Aktor pojawi się w dwóch produkcjach w 2024 roku

W trakcie spotkania, do którego miało dojść niedawno, rzekomo obecni byli nie tylko przedstawiciele obu korporacji, ale również scenarzyści. Na razie nie wyłoniono nikogo, kto miałby zająć się historią poszukiwacza przygód, a tym bardziej nie pojawiły się żadne pogłoski o potencjalnej fabule. Obecnie rozpatrywane mają być różne strategie dotyczące przyszłości marki. Variety informuje, że Lucasfilm odmówiło komentarza.

indiana jones poszukiwacze zaginionej arki
fot. oficjalny plakat Poszukiwaczy zaginionej Arki, Lucasfilm 1981

Harrison Ford raczej nie pojawi się w serialu

Jeśli serial dojdzie do skutku, najprawdopodobniej nie ujrzymy Indiany Jonesa w interpretacji Harrisona Forda. 80-latek podczas tegorocznego D23 pożegnał się z rolą najsłynniejszego poszukiwacza skarbów w historii kinematografii. Aktor po raz ostatni wcieli się w postać archeologa w filmie Indiana Jones 5, który ma trafić do kin w przyszłym roku. Za reżyserię dzieła odpowiedzialny jest James Mangold.

Po raz pierwszy zobaczyliśmy Forda jako Jonesa w 1981 roku za sprawą Poszukiwaczy zaginionej Arki. Aktor powrócił do roli trzy lata później w Świątyni zagłady. Indiana Jones i ostatnia krucjata to ostatni film z franczyzy wydany w latach osiemdziesiątych i w ogóle w dwudziestym wieku. Kolejna produkcja zadebiutowała dopiero w 2008 roku. To jednocześnie ostatni dotychczasowy rozdział w historii Indiany Jonesa.

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki – oficjalny zwiastun

Disney planuje rozwinąć przygody Indiany Jonesa? Według plotek trwają spotkania dotyczące aktorskiego serialu. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Indiana Jones nie kończy przygód? Jak donosi serwis […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →