kadr z filmu „Avatar”

Co z „Avatarem 2”? Garść informacji o filmie


28 kwietnia 2022

Podziel się newsem:

Avatar 2 nadal pozostaje sporą niewiadomą, chociaż wbrew pozorom wiemy już o nim całkiem sporo. Kiedy możemy spodziewać się zwiastuna filmu? O czym będzie i jaki jest polski tytuł?

Avatar przesunął granice i premiery

Avatar 2 był swego czasu najbardziej oczekiwaną kinową produkcją. Nic w tym dziwnego, bo pierwsza część osiągnęła przecież rekordowy wynik i z blisko trzema miliardami dolarów (2,8 miliarda) jest najlepiej zarabiającym filmem w historii kina. James Cameron planował cztery sequele, których realizacja oraz premiera przeciągały się w czasie. Avatar 2 trafi jednak w końcu na wielki ekran. Kiedy? 16 grudnia 2022 roku. Z tego też powodu studio WarnerBros. nieznacznie przesunęło premierę filmu Shazam: Fury of the Gods. Produkcja miała pierwotnie ukazać się w 2023 roku, jednak niespodziewanie datę premiery przyspieszono i wyznaczono na 16 grudnia 2022 roku. Nie było to chyba jednak najmądrzejsze posunięcie i studio poszło po rozum do głowy. Shazam zaliczy malutki poślizg, bo wejdzie do kin 21 grudnia 2021 roku. No ale co z tym Avatarem?

Sprawdź także: Wiemy, kto stworzy drugą odsłonę The Batman

Avatar 2: co wiadomo o filmie?

Kontynuacja przygód Jake’a Sully’ego nosi podtytuł The Way of The Water Istota wody. Ma to bezpośredni związek z fabułą filmu. Akcja drugiego Avatara będzie toczyć się czternaście lat po wydarzeniach z jedynki. Jake i Neytiri mają syna, którego wspólnie wychowują w cichych zakątkach Pandory. Administracja Rozwoju Zasobów powraca jednak na planetę, co zmusza bohaterów do ucieczki na rafę i przystosowanie się do życia w oceanie. Znaczna część akcji filmu będzie toczyć się w tym środowisku. Na potrzeby produkcji opracowano nową technologię motion capture, którą można używać pod wodą. W filmie do swoich ról powrócą Sam Worthington, Zoe Saldana, Stephen Lang, Sigourney Weaver czy Giovanni Ribisi. Do obsady dołączyli między innymi Vin Diesel oraz Kate Winslet. A co ze zwiastunem?

Jako pierwsi zobaczą go widzowie, którzy wybiorą się na premierowe pokazy filmu Doktor Strange w multiwersum obłędu. Po tygodniu od premiery trailer trafi do sieci. Zanim jednak na dobre powrócimy na Pandorę i weźmiemy udział w nowej przygodzie, czeka nas jeszcze powtórka z rozrywki. Pierwsza część filmu Avatar ponownie wejdzie do kin 23 września 2022 roku i będzie ona jeszcze bardziej podrasowaną wersją produkcji z 2009 roku.

Avatar 2 nadal pozostaje sporą niewiadomą, chociaż wbrew pozorom wiemy już o nim całkiem sporo. Kiedy możemy spodziewać się zwiastuna filmu? O czym będzie i jaki jest polski tytuł? Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty! Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →