fot. 20th Century Studios

Powrót na Pandorę: Jest pierwszy oficjalny zwiastun filmu „Avatar: Istota wody


02 listopada 2022

Podziel się newsem:

Sequel hitu Jamesa Camerona będzie imponował nie tylko stroną wizualną, ale i długością. „Avatar: Istota wody” potrwa dokładnie 3 godziny i 10 minut.

Czekali i się doczekali

Premiera drugiej części wielkiego hitu z 2009 roku zaplanowana jest 16 grudnia 2022 roku. I choć wytwórnia 20th Century Studios publikowała kilka zapowiedzi filmu w postaci teaserów, do tej pory zabrakło pełnoprawnego, oficjalnego zwiastuna. Jak niedawno pisaliśmy, twórcom wytknęli to już zniecierpliwieni fani filmu, niemogący doczekać się kinowego seansu. Upragniony dzień jednak nadszedł i wreszcie podziwiać możemy trwający prawie 2,5 minuty trailer. Pokazuje on to, czego można było się spodziewać już ze wstępnego opisu i tytułu: większość akcji Avatara: Istoty wody będzie rozgrywać się… w wodzie.

Avatar: Istota wody – fabuła

Jak można przeczytać w opisie filmu, jego akcja „rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. To opowieść o rodzinie Jake’a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom, mimo tragedii, których wspólnie doświadczają i bitew, które muszą stoczyć, aby przeżyć”. Ponownie zobaczymy więc na ekranie, jak bogatą w roślinność Pandorę napadnie wroga korporacja szukająca minerałów i jak plemiona zamieszkujące planetę będą musiały walczyć o przetrwanie. W filmie Camerona zagrali m.in. Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Cliff Curtis, Joel David Moore, CCH Pounder, Edie Falco, Jemaine Clement i Kate Winslet.

Bardzo długi potencjalny hit

O Avatarze: Istocie wody głośno było ostatnio w kontekście jego czasu trwania. Film ma bowiem szansę stać się jednym z najdłuższych blockbusterów w historii. Pod względem rekordowego czasu dołączyłby tym samym do innego filmu tego samego reżysera, Titanica (3 godziny i 14 minut), a także do największego hitu z uniwersum Marvela, Avengers: Koniec Gry (3 godziny 2 minuty). W planach są kolejne części Avatara, które trafiać będą do kin co dwa lata aż do 2028 roku. Co ciekawe, niedawno James Cameron zdradził, że nie ma pewności, czy będzie pracować nad czwartą i piątą odsłoną filmu. Reżyser wyjawił, że chciałby przekazać zadanie innym filmowcom. Mimo wstępnych deklaracji pojawienie się czwartej i piątej części Avatara zależy od wyników finansowych, które osiągną sequele.

Poniżej zobaczyć można też zwiastun filmu Avatar: Istota wody w wersji z polskim dubbingiem:

Sequel hitu Jamesa Camerona będzie imponował nie tylko stroną wizualną, ale i długością. „Avatar: Istota wody” potrwa dokładnie 3 godziny i 10 minut. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →