fot. kadr z filmu

Czemu „Spider-Man: Bez drogi do domu” nie trafił do chińskich kin?


02 maja 2022

Podziel się newsem:

Spider-Man podbił światowe kina i wspiął się na wyżyny popularności. Nie udało mu się jednak zawładnąć chińskim rynkiem. Dlaczego?

Czemu Chiny zamknęły rynek przed Spider-Manem?

Spider-Man: Bez drogi do domu podbił świat bez pomocy rynku chińskiego. Film zebrał globalnie ponad 1 892 416 709 dolarów i sięgnął po podium najpopularniejszych produkcji na świecie. Dlaczego nie udało mu się podbić wschodnich kin?

Przeczytaj także: Mężczyzna z Florydy pobił rekord Guinnessa w kinowych seansach jednego filmu

spider-man no way home sony marvel cinematic universe
fot. Sony/Marvel

Film jest jedynym hollywoodzkim filmem od 2019 roku, który osiągnął miliard dolarów w światowych kasach, a z 748,9 milionami dolarów w kasie krajowej jest czwartym najbardziej dochodowym filmem wszech czasów w USA i Kanadzie, tuż za Avatarem, który według danych Comscore wygenerował 760,5 miliona dolarów.

Od czasu filmu The Avengers z 2012 r. Chiny zajmują drugie miejsce pod względem dochodów kasowych we wszystkich filmach Marvela, tuż za USA i Kanadą. Sprzedaż biletów w regionie stanowi zazwyczaj od 10% do 20% całkowitego zysku brutto tych filmów.

Czemu jednak nie udało się transmitować nowego Człowieka Pająka właśnie na tym rynku? Według portalu Puck News powodem była Statua Wolności. Cenzorzy domagali się jej usunięcia w finałowej bitwie. Prezes Sony, Tom Rothman, odmówił i po podjęciu dalszych negocjacji nie zgodził się na dalsze propozycje wysuwane przez cenzorów.

Multiwersum zostało nadszarpnięte

Już za 4 dni będziemy mogli zobaczyć dalsze poczynania superbohaterów. W piątek do kin trafi bowiem nowa odsłona Doctora Strange’a, która wytłumaczy bardzo wiele rzeczy pojawiających się do tej pory.

Doktor Strange, z pomocą dawnych i nowych sojuszników, przemierza niesamowite i pełne niebezpieczeństw alternatywne światy multiwersum, by stawić czoła nowemu tajemniczemu przeciwnikowi.

– zachęcają producenci

Doktor Strange w multiwersum obłędu – oficjalny zwiastun

Spider-Man podbił światowe kina i wspiął się na wyżyny popularności. Nie udało mu się jednak zawładnąć chińskim rynkiem. Dlaczego? Zobacz także Eminem po przedawkowaniu narkotyków musiał od nowa nauczyć się rapować Spotify po raz kolejny zdominowane przez Matę Kali w nietypowej odsłonie. Raper z premierą kolejnego singla Czemu Chiny zamknęły rynek przed Spider-Manem? Spider-Man: Bez […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →