screenshot z gry, źródło: gcn.ie

„Marvel’s Spider-Man” na PC otrzymał moda, który usuwał flagi LGBT. Modyfikację usunięto, twórca dostał bana


18 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Od niedawna Marvel’s Spider-Man dostępny jest dla posiadaczy komputerów stacjonarnych. Niedługo po premierze pojawił się mod, który usuwał z gry flagi LGBT. Twórcy prędko rozprawili się z autorem modyfikacji.

W wirtualnym Nowym Jorku nie ma miejsca na nietolerancję

Moderzy z całego świata zaczęli prace nad modyfikacjami PC-towej wersji Marvel’s Spider-Man od razu po premierze. Tylko trzy dni wystarczyły, by w serwisie Nexusmods pojawił się mod, który usunął z mapy wirtualnego Nowego Jorku wszystkie tęczowe flagi.

Jego autorem jest użytkownik podpisujący się jako Mike Hawk. Nie było to jednak prawdziwe konto użytkownika. Powstało ono jedynie po to, by opublikować w sieci wspomnianą modyfikację. Działania internauty spotkały się z natychmiastową reakcją Nexusmods. Modyfikacja została usunięta, a użytkownik zbanowany. Na stronie pojawiło się oficjalne oświadczenie właścicieli serwisu.

Zobacz: Marvel’s Spider-Man: Miles Morales jedną z najbardziej dochodowych gier Sony w USA

Fakt, że użytkownik musiał stworzyć fake’owe konto jak tchórz, aby wgrać mod, pokazał, że miał zamiar trollować i wiedział, że nie będzie to dozwolone. Gdyby nie był tchórzem i użył swojego głównego konta, po prostu usunęlibyśmy mod i powiedzielibyśmy mu, że nie chcemy go hostować, a zbanowalibyśmy go tylko wtedy, gdyby ponownie go załadował po otrzymaniu uczciwego ostrzeżenia. Stworzenie drugiego konta usunęło wszelkie wątpliwości i sprawiło, że decyzja była dla nas bardzo łatwa. Zarówno Mike Hawk, jak i główne konto użytkownika zostały zbanowane.

Nie jesteśmy autorytetem w kwestii tego, co użytkownicy mogą, a czego nie mogą modować. Usunięcie przez nas moda oznacza jedynie, że nie można go znaleźć na Nexus Mods, nic więcej, nic mniej. Zauważamy również, że nie jesteśmy jedyną stroną, która usunęła ten mod ze swojej platformy. Jako prywatna firma, mamy prawo do wyboru treści, które chcemy i nie chcemy umieszczać na naszej platformie. Uszanujcie to prawo w taki sam sposób, w jaki chcecie uszanować swoje prawa

– czytamy.
marvel's spider-man lgbt
screenshot z serwisu Nexusmods, źródło: eurogamer.pl

Peter Parker na PC cieszy się dużą popularnością

Marvel’s Spider-Man w wersji na komputery stacjonarne trafił do graczy 12 sierpnia. Według danych serwisu SteamDB gracze tłumnie przywitali Człowieka Pająka na „blaszakach”. Ze wszystkich gier od PlayStation Studios Marvel’s Spider-Man Remastered zajął drugie miejsce w peaku aktywnych graczy z wynikiem 64 893 graczy. Lepszym wynikiem może pochwalić się jedynie God of War. Przygody Kratosa ogrywało w tym samym czasie 73 529 osób.

Marvel’s Spider-Man Remastered PC – oficjalny zwiastun

Od niedawna Marvel’s Spider-Man dostępny jest dla posiadaczy komputerów stacjonarnych. Niedługo po premierze pojawił się mod, który usuwał z gry flagi LGBT. Twórcy prędko rozprawili się z autorem modyfikacji. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →