graf. Igor Wiśniewski

Feno: “Gdybym pilotował samolot, prosiłbym o myszkę i klawiaturę” [W co ty grasz? #5]


07 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Feno dołącza do serii W co ty grasz? za sprawą piątego odcinka. Raper związany z ANTIHYPE opowiedział o swoim zamiłowaniu do PC-tów i pochwalił się znajomością dwóch kultowych uniwersów.

W co ty grasz?, czyli środowisko rapowe i gry wideo

W co ty grasz? to cykl, który ukazuje się raz w miesiącu. W każdym z odcinków wybrany reprezentant branży rapowej opowiada o swoich doświadczeniach z branżą gier. Dowiecie się, na jakim sprzęcie lubi grać, po jakie tytuły sięga najchętniej oraz na jaką premierę czeka najbardziej.

Zobacz: NOCNY: “Blizzard to płonący śmietnik” [W co ty grasz? #4]

Kolejnym gościem serii jest Feno. Artysta, który w tym roku wydał album Transgresja nakładem ANTIHYPE, przedstawił się jako zadeklarowany miłośnik PC-tów. Wskazał również najmniej lubianych deweloperów (choć nie w tak dosadnych słowach, jak NOCNY) i pochwalił się ponadprzeciętną wiedzą na temat dwóch kultowych gamingowych uniwersów.

Feno w cyklu W co ty grasz?

Pierwsza gra, w którą grałem/grałam to…

Feno: Pierwszą grą, w którą grałem (bo pogrywania nie liczę), był polski Painkiller.

Pamiętam z niej, że…

Feno: Na pewno nie byłem w odpowiednim wieku, żeby w nią grać, a misja Sierociniec wygrawerowała mi pod czaszką traumę na lata.

Najtrudniejsze w niej było…

Feno: Nie posikać się w majtki, kiedy po kilku minutach ambientu w słuchawkach dało się słyszeć pierwsze szarpnięcia strun zespołu Mech, co zwiastowało rychłe pojawienie się oponentów.

Mój ulubiony gatunek to…

Feno: Szeroko rozumiane gry multiplayer. Wychowałem się na World of Warcraft i League of Legends. Jestem sajko do tego stopnia, że znam lore obu uniwersów w stopniu niepokojąco zaawansowanym.

Lore World of Warcraft podzielony na odcinki

PC czy konsole (jakie konsole?)? Dlaczego?

Feno: Od zawsze semper fidelis względem PC. Jestem dzieckiem Internetu, więc brak możliwości rozpraszania się na kilka zadań jednocześnie mnie irytuje. Konsole wymagają zbyt dużej dedykacji tytułowi „gracza”. Jakbym pilotował samolot pasażerski, też poprosiłbym o myszkę i klawiaturę.

Zobacz również: Marvel’s Spider-Man już nie tylko dla konsolowców. Gra zmierza na PC-ty

Nie lubię, kiedy deweloperzy…

Feno: Są EA.

Gra wszech czasów to…

Feno: Wiedźmin 3, wow, lol.

W co aktualnie grasz? Opisz grę w kilku zdaniach

Feno: Aktualnie, z nadmiaru innych aktywności, ograniczyłem się jedynie do rekreacyjnego ARAM-owania w LoL-u. Dla mnie to jak piłka nożna dla przeciętego Kowalskiego.

Aktualnie wyczekuję na…

Feno: Wypłatę… No i Wiedźmaka 4.

wiedźmin 4
materiały prasowe CD Projekt RED

Gra, w którą nie grałem, a uznawana jest za kultową

Feno: Nigdy nie grałem w Tibię, jakoś mnie to ominęło… Kiedy wszyscy mieli dylemat między “sorkiem” a “knajtem”, ja ulepszałem mojego bone blade’a na+13 FO u goblinów w Norii. Tylko po to, aby chwilę później przeklinać je w każdym znanym mi dialekcie mrocznej mowy.

Przeczytaj także: Koniec z graniem w ciszy. Tibia zostanie udźwiękowiona po 25 latach od premiery

Podczas rozgrywki najbardziej zwracam uwagę na…

Feno: Mechanikę. Jeżeli to leży, to nic tego nie zrekompensuje. Nie musi być ona rozbudowana (tu na myśl przychodzą mi gry studia Telltale Games). Ważne, żeby rozgrywka była płynna i immersyjna.

Najwięcej krwi napsułem/łam sobie przy…

Feno: LoL-u. Takiej kanonady emocjonalnej nie dostarczyło mi w życiu nic innego. Co innego niż Liga jest w stanie doprowadzić cię do tego, żeby o 3 w nocy, kilka chwil przed kartkówką gimnazjalną, na cały głos zwyzywać najbliższych przyjaciół niczym arcywrogów, totalnie nie przejmując się konsekwencjami i niczym innym… W tym snem pozostałych domowników.

Nilah Chamption Spotlight – gameplay League of Legends

W co ty grasz? – krótkie podsumowanie serii

Cykl W co ty grasz? ruszył na początku kwietnia tego roku. Pierwszym gościem był Zeus, który w przeciwieństwie do Fenciszka, przychylniej spogląda w kierunku konsol. Następny był założyciel Brain Dead FamiliiSłoń, który oprócz zamiłowania do grania w gry również je tworzy. Dlatego też jego odpowiedzi miały w sobie więcej deweloperskiego wydźwięku. W czerwcu o swoich gamingowych perypetiach opowiedział inny zawodnik BDF-uOxon. Krakowianin nie opowiedział się po żadnej ze stron w batalii między konsolowcami a PC-towcami, natomiast podzielił się z czytelnikami traumą związaną z Super Mario. Natomiast w zeszłym miesiącu pojawił się odcinek z NOCNYM, w którym oprócz niechęci do Blizzarda znalazło się również kilka słów na temat World of Warcraft, jednak nie tak pozytywnych, jak u dzisiejszego rozmówcy.

Feno dołącza do serii W co ty grasz? za sprawą piątego odcinka. Raper związany z ANTIHYPE opowiedział o swoim zamiłowaniu do PC-tów i pochwalił się znajomością dwóch kultowych uniwersów. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →