źródło fot. Instagram rapera, graf. Igor Wiśniewski

Szymi Szyms: „Albo gra mnie pochłania, albo nie” [W co ty grasz? #7]


09 października 2022

Podziel się newsem:

Cykl W co ty grasz? dotarł do szczęśliwej siódemki. Tym razem o swoich gamingowych przeżyciach opowiedział reprezentant QueQuality, Szymi Szyms, czyli miłośnik symulatorów i FPS-ów.

W co ty grasz?, czyli środowisko rapowe i gry komputerowe

W co ty grasz? to cykl, który ukazuje się raz w miesiącu. W każdym z odcinków wybrany reprezentant branży rapowej opowiada o swoich doświadczeniach z branżą gier. Dowiecie się, na jakim sprzęcie lubi grać, po jakie tytuły sięga najchętniej oraz na jaką premierę czeka najbardziej.

Zobacz: Gverilla: „Mechaniki Cyberpunka 2077 momentami zostawiają wiele do życzenia” [W co ty grasz? #6]

Kolejnym gościem serii jest autor Młodego Szymsiora. Reprezentant QueQuality i ekipy Indahouse wyznał m.in., w jaki kultowy tytuł zagrywał się najczęściej i jaki miał wpływ na świat realny. Raper przyznał również, że nie jest fanem strategii deweloperów, dzięki której gracze powinni regularnie wpłacać kolejne środki, by czerpać przyjemność z gry.

Szymi Szyms w cyklu W co ty grasz?

Pierwsza gra, w którą grałem/grałam to…

Szymi Szyms: Pierwszej nie pamiętam, to pewnie coś z listy 9999 gier na podróbę Pegasusa. Ale pierwsza, w którą się wkręciłem na maksa, to Tibia. W moim mieście wszyscy w to pykali – niejednokrotnie była przyczyną spin w realu.

Pamiętam z niej, że…

Szymi Szyms: Że nie wolno stać naprzeciw smoków.

Najtrudniejsze w niej było…

Szymi Szyms: Podnoszenie poziomu postaci. Wolałem raczej obniżać go innym graczom.

Przeczytaj także: Koniec z graniem w ciszy. Tibia zostanie udźwiękowiona po 25 latach od premiery

Mój ulubiony gatunek to…

Szymi Szyms: FPS, symulatory.

PC czy konsole (jakie konsole?)? Dlaczego?

Szymi Szyms: Mam PC i konsolę XBOX One. W strzelanki zdecydowanie wolę grać na PC, natomiast do FIFY lub UFC rozkładam się na kanapie i gram na konsoli.

Nie lubię, kiedy deweloperzy…

Szymi Szyms: Przesadzają z pay2win.

Gra wszech czasów to…

Szymi Szyms: Hmmm… może Grand Theft Auto? Grałem we wszystkie części i wracam co jakiś czas.

Grand Theft Auto V – oficjalny zwiastun

W co aktualnie grasz?

Szymi Szyms: FIFA, UFC, Counter-Strike: Global Offensive, Wiedźmin 3: Dziki Gon. Choć ostatnio czasu coraz mniej, to jak trafia się czas na chill, odpalam którąś z tych pozycji.

Aktualnie wyczekuję na…

Szymi Szyms: Chyba na nic konkretnego. Czytałem artykuły o nowym Wiedźminie, więc może na „wiedźmaka”.

Gra, w którą nie grałem, a uznawana jest za kultową

Szymi Szyms: The Last of Us.

Podczas rozgrywki najbardziej zwracam uwagę na…

Szymi Szyms: Nie wiem. Albo gra mnie pochłania, albo nie.

Najwięcej krwi napsułem/łam sobie przy…

Szymi Szyms: Zdecydowanie przy serii FIFA. Choć Counter-Strike (jeszcze 1.6) też dał mi się we znaki. Szczególnie na jakichś turniejach, na które jeździłem jako dzieciak.

Szymi Szyms – Biały Room


Od kwietnia tego roku ukazało się już sześć odsłon serii W co ty grasz?. Pierwszym zaproszonym gościem był miłośnik konsol wszelakich, czyli Zeus. W maju o graniu i tworzeniu gier opowiadał Słoń, natomiast miesiąc po nim pojawił się kolejny zawodnik BDF – Oxon. Autor Supermocy wspomniał m.in. o traumie dotyczącej Super Mario, ale również podzielił się swoim podejściem do wszelkich zwiastunów. Wakacyjną odsłonę cyklu rozpoczął NOCNY, który nie krył swojego negatywnego nastawienia do Blizzarda, a w sierpniu Feno jasno opowiedział się po stronie PC-towców. Po Fenciszku W co ty grasz? odwiedził Gverilla, przyznając się, że w jedną z gier przegrywał z mamą oraz opowiedział o swoich próbach ukończenia Cyberpunka 2077 na sto procent.

Cykl W co ty grasz? dotarł do szczęśliwej siódemki. Tym razem o swoich gamingowych przeżyciach opowiedział reprezentant QueQuality, Szymi Szyms, czyli miłośnik symulatorów i FPS-ów. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →