graf. Igor Wiśniewski

Gverilla: “Mechaniki »Cyberpunka 2077« momentami zostawiają wiele do życzenia” [W co ty grasz? #6]


06 września 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Szóstym gościem cyklu W co ty grasz? jest Gverilla. Raper, producent oraz dyrektor muzyczny DeNekstBest opowiedział o swojej słabości do konsol Sony i w jaką grę był gorszy od mamy.

W co ty grasz?, czyli środowisko rapowe i gry wideo

W co ty grasz? to cykl, który ukazuje się raz w miesiącu. W każdym z odcinków wybrany reprezentant branży rapowej opowiada o swoich doświadczeniach z branżą gier. Dowiecie się, na jakim sprzęcie lubi grać, po jakie tytuły sięga najchętniej oraz na jaką premierę czeka najbardziej.

Zobacz: Feno: “Gdybym pilotował samolot, prosiłbym o myszkę i klawiaturę” [W co ty grasz? #5]

W najnowszym odcinku serii wystąpił Gverilla. Muzyk, który obecnie promuje swój drugi album zatytułowany Wyrzuty Sumienia, przedstawił się jako gracz wszechstronny. Jego gamingowa droga wiedzie od platformówek, przez gry wyścigowe, po RPG i soulslike’i. Większość gier przeszedł na konsolach, jednak nie ukrywa, że zdarzy mu się złapać za myszkę i klawiaturę.

Gverilla w cyklu W co ty grasz?

Pierwsza gra, w którą grałem/grałam to…

Gverilla: Pac-Man, Kurka Wodna, sporo jakichś starych platformówek, Pokemony na PlayStation 1, sporo tego było. Bardzo mi się podobała gra Tarzan, ale to już trochę później, jak miałem 7 lat.

Pamiętam z niej, że…

Gverilla: W Pac-Manie to uciekanie przed duszkami, wiadomo. W Kurkę Wodną moja mama była lepsza ode mnie i czasem ją przyłapywałem na graniu w moim pokoju (śmiech).

Najtrudniejsze w niej było…

Gverilla: W PAC-Manie to absolutnie wszystko. W Kurce Wodnej największym wyzwaniem było ograniczenie czasowe i sama mechanika. Niby prosta, a jednak trudna.

Mój ulubiony gatunek to…

Gverilla: Gry akcji, RPG, strzelanki, wyścigi; staram się być na bieżąco ze wszystkim. Raczej nie mam ograniczeń, chyba najmniej lubię strategie.

PC czy konsole (jakie konsole?)? Dlaczego?

Gverilla: Konsole! Od zawsze Play Station, wszystkie po kolei. Chociaż na komputerze też sporo grałem, np. w Counter-Strike’a czy League of Legends. Ostatnio z obecnej generacji kupiłem XBoxa Series S i grywam teraz we wszystko po kolei na game passie.

Nie lubię, kiedy deweloperzy…

Gverilla: Nie zostawiają żadnych easter eggów w grach albo przez kilka tytułów z serii zostawiają te same mechaniki i pomimo innej mapy, masz wrażenie, że grasz w tę samą grę.

Gra wszechczasów to…

Gverilla: SKYRIM! To chyba oczywiste (śmiech). No i może Fallout 3, ale tylko troszkę.

The Elder Scrolls V: Skyrim – oficjalny zwiastun

W co aktualnie grasz?

Gverilla: Aktualnie przypominam sobie Dead Space, ale z nowszych tytułów to maksuję Cyberpunka. Gra opowiada historię najemnika, który kradnie czip, na którym zgrany jest mózg starego terrorysty/gwiazdy rocka. Ten się aktywuje i zaczyna żyć w tym samym ciele. Bardzo mi się podoba ta dystopijna wizja przyszłości, z mroczną technologią i pięknym designem, chociaż mechanika rozgrywki pozostawia momentami wiele do życzenia.

Aktualnie wyczekuję na…

Gverilla: God of War: Ragnarok, a oprócz tego to na kolejne Uncharted. Jedna z moich ulubionych serii gier.

Gra, w którą nie grałem, a uznawana jest za kultową.

Gverilla: Staram się ogrywać wszystkie tytuły, ale chyba najmniej grałem w pierwszą część Diablo i Herosy przed trójką. A z nowych tytułów to zbieram się powoli do Elden Ringa.

Podczas rozgrywki najbardziej zwracam uwagę na…

Gverilla: Płynność mechaniki rozgrywki, ciekawy silnik graficzny, ilość skryptów, możliwość wspinaczki i swobodnego ruchu. Oprócz tego detale postaci i mapy, tekstury oraz co można w grze rozwalić (śmiech).

Najwięcej krwi napsułem/łam sobie przy…

Gverilla: Bloodborne i wszystkich soulslike’ach, w które grałem. Wiele nerwów kosztowały mnie też starsze wydania Final Fantasy czy gry ze świata Mario, w które gramy wspólnie z moim ziomalem Kurylem na jego Nintendo Switch.

Bloodborne – oficjalny zwiastun


Cykl W co ty grasz? ruszył na początku kwietnia tego roku. Pierwszym gościem był Zeus, który w przeciwieństwie do Fenciszka, przychylniej spogląda w kierunku konsol. Następny był założyciel Brain Dead Familii – Słoń, który oprócz zamiłowania do grania w gry również je tworzy. Dlatego też jego odpowiedzi miały w sobie więcej deweloperskiego wydźwięku. W czerwcu o swoich gamingowych perypetiach opowiedział inny zawodnik BDF-u – Oxon. Krakowianin nie opowiedział się po żadnej ze stron w batalii między konsolowcami a PC-towcami, natomiast podzielił się z czytelnikami traumą związaną z Super Mario. W lipcu pojawił się odcinek z NOCNYM, w którym oprócz niechęci do Blizzarda znalazło się również kilka słów na temat World of Warcraft, jednak nie tak pozytywnych, jak u dzisiejszego rozmówcy. W zeszłym miesiącu gościem był Feno. Zawodnik ANTIHYPE okazał się zagorzałym fanem lore’ów takich produkcji jak League of Legends czy World of Warcraft.

Szóstym gościem cyklu W co ty grasz? jest Gverilla. Raper, producent oraz dyrektor muzyczny DeNekstBest opowiedział o swojej słabości do konsol Sony i w jaką grę był gorszy od mamy. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →