fot. Marvel Comics

Amazon dobił targu z Sony. Powstanie kilka seriali o postaciach związanych ze Spider-Manem


18 listopada 2022

Podziel się newsem:

Amazon rusza ze swoją marvelową ofensywą. Firma dobiła targu z Sony, które ma obecnie prawa do blisko 900 postaci związanych z franczyzą Spider-Mana. Na pierwszy ogień idzie postać Cindy Moon, czyli Silk.

Amazon wita postacie związane ze Spider-Manem

Pierwsze doniesienia o serialu aktorskim z Cindy Moon spłynęły już dwa lata temu, jednak wówczas nie było potwierdzone, który serwis podejmie się stworzenia tej produkcji. Ptaszki ćwierkały o Amazonie, a informacje te są już pewnikiem. Amazon podejmie się wyprodukowania kilku serialu aktorskich o postaciach z franczyzy Spider-Mana. Firma dobiła targu z Sony, które posiada obecnie prawa do blisko dziewięciuset postaci Marvela związanych z Peterem Parkerem.

Serial Silk: Spider Society został stworzony przez showrunnerkę The Walking Dead Angelę Kang oraz reżysera filmu Spider-Man Uniwersum Phila Lorda i producenta tego obrazu, Christophera Millera. Produkcja podąży losami ukąszonej przez radioaktywnego pająka (tego samego, który ugryzł Petera Parkera) nastolatki koreańskiego pochodzenia, która po spędzeniu lat w uwięzieniu wyrusza na poszukiwania swojej zaginionej rodziny, stając się po drodze superbohaterką Silk. Nie wiadomo jeszcze, kto zagra główną rolę ani kiedy zaczną się zdjęcia do serialu. Produkcja ukaże się na platformie Amazon Prime Video.

Czy Amazon to lekarstwo na chorobę Sony?

Sony od kilku lat konsekwentnie próbuje rozwijać swoje uniwersum postaci związanych ze Spider-Manem, jednak robi to… bez Spider-Mana. Do tej pory ukazały się już trzy filmy: dwie odsłony Venoma z Tomem Hardym w roli głównej oraz Morbius, gdzie tytułową postać zagrał Jared Leto. W procesie produkcji jest obecnie obraz o Madame Web, którą zagra Dakota Johnson. W filmie pojawią się także Sydney Sweeney, Emma Roberts i Adam Scott. W planach jest również trzecia część Venoma. Dodatkowo zakończono już prace na planie obrazu o Kravenie Myśliwym, którego zagra Aaron Taylor Johnson. Dotychczasowe próby Sony spotkały się z raczej średnimi ocenami. Czy Amazon coś zmieni? To się okaże.

Warto przypomnieć, że Sony ma w rękawie jeszcze animowanego Spider-Mana. Film Spider-Man Uniwersum z 2018 roku był ogromnym sukcesem. Kolejną odsłonę przygód Milesa Moralesa i Gwen Stacy zobaczymy dopiero 2 czerwca 2023 roku, ale z pewnością jest na co czekać.

Spider-Man: Across the Spider-Verse – Part One – zwiastun

Amazon rusza ze swoją marvelową ofensywą. Firma dobiła targu z Sony, które ma obecnie prawa do blisko 900 postaci związanych z franczyzą Spider-Mana. Na pierwszy ogień idzie postać Cindy Moon, czyli Silk. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →