fot. Amazon Prime Video oraz Crystal Dynamics

Phoebe Waller-Bridge zostanie scenarzystką serialu „Tomb Rider


30 stycznia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Aktorka i scenarzystka Phoebe Waller-Bridge, znana przede wszystkim z serialu Fleabag, ma napisać najnowszą adaptację gry Tomb Raider. Serial telewizyjny wyprodukuje platforma Amazon.

Tomb Raider od Phoebe Waller-Bridge

Źródła portalu „The Hollywood Reporter” podają, że Phoebe Waller-Bridge zrealizuje dla Amazona serial Tomb Raider. Angielska aktorka i scenarzystka odnowiła niedawno umowę z firmą – na platformie Prime Video znajduje się jej najpopularniejszy serial, czyli Fleabag. Nie wiadomo jeszcze, kto zagra w adaptacji Tomb Raidera, ale według źródeł nie będzie to Phoebe Waller-Bridge. Nieznane są na razie szczegóły dotyczące premiery serialu.

Przypominamy, że dotychczas w rolę archeolożki Lary Croft w ekranizacja filmowych wcieliły się Angelina Jolie (Lara Croft: Tomb Raider i Lara Croft: Tomb Raider: Kolebka życia oraz Alicia Vikander (Tomb Raider). Pierwsze filmy były dużym komercyjnym sukcesem, ale Jolie odmówiła ponownego wcielenia się w Croft. Filmy nie zostały docenione przez krytyków, a nawet wręcz przeciwnie – odtwórczyni roli otrzymała nominację do Złotej Maliny za najgorszą kreację aktorską.

Feministyczna Lara Croft?

W dotychczasowych adaptacjach Lara Croft była prezentowana jako seksbomba, podobnie jak jej oryginał z gier komputerowych. Przez lata była postrzegana jako wyidealizowana męska fantazja, co objawiało się między innymi karykaturalnie dużym biustem i skąpymi ubraniami postaci. Wciąż miała jednak bardzo duże znaczenie dla rozwoju kobiecych bohaterek w grach komputerowych i w wielu aspektach można uznawać ją za silną, wyzwoloną bohaterkę. Miejmy nadzieję, że właśnie to podkreśli Phoebe Waller-Bridge, która ma doświadczenie w przedstawianiu podobnych historii jako twórczyni serialu Fleabag czy Obsesja Eve.

Sandra Oh i Jodie Comer w roli Eve i Vilanelle w 1. sezonie produkcji „Obsesja Eve”. Fot. HBO

Jej bohaterki to najczęściej zabawne, charyzmatyczne, silne kobiety z nieoczywistym charakterem i dużym bagażem doświadczeń. Waller-Bridge zaproszono również do pracy nad scenariuszem do filmu o przygodach Jamesa Bonda, Nie czas umierać, gdzie miała wprowadzić „więcej humoru i niecodziennego stylu, z którego jest najbardziej znana”. Twórczyni zrealizowała również komediowy serial telewizyjny Crashing oraz skasowany po jednym sezonie Run dla HBO.

Aktorka miała okazję poznać się widzom przede wszystkim z roli tytułowej Fleabag w dwóch sezonach zabawnej produkcji Amazona. Mieliśmy również okazję widzieć ją w uniwersum Gwiezdnych Wojen jako L3-37 w Han Solo: Gwiezdne wojny – historie. Niedługo zobaczymy ją u boku Harrisona Forda w Indianie Jonesie i tarczy przeznaczenia.

Aktorka i scenarzystka Phoebe Waller-Bridge, znana przede wszystkim z serialu Fleabag, ma napisać najnowszą adaptację gry Tomb Raider. Serial telewizyjny wyprodukuje platforma Amazon. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Tomb […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →