Indiana Express

BBC opublikowało listę najlepszych seriali XXI wieku


21 października 2021

Podziel się newsem:

206 – tyle osób wzięło udział w głosowaniu mającym wyłonić najlepsze seriale XXI wieku. Wśród nich znaleźli się krytycy, naukowcy i ludzie związani z branżą rozrywkową. Jaki serial triumfował w liście opublikowanej przez BBC?

BBC wybiera najlepsze seriale XXI wieku

Wiadomym jest, że takie rankingi zawsze wywołują poruszenie, bo każdemu podoba się co innego. Ktoś może uznawać Grę o tron za najlepszy serial, jaki oglądał, ktoś inny Simpsonów, a jeszcze inna osoba Dom z papieru i nie ma w tym nic złego. Jaka nie byłaby to produkcja, zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony. Czy taka sama będzie w przypadku rankingu opublikowanym przez BBC? Cytując Tadeusza Sznuka – nie wiem, choć się domyślam.

BBC opublikowało listę najlepszych seriali XXI wieku
BBC / Culture

Najlepszym serialem XXI wieku według BBC zostaje…

W głosowaniu krytyków, naukowców i pracowników branży rozrywkowej, najlepszym serialem XXI zostało Prawo ulicy! Pięciosezonowa produkcja osadzona w Baltimore opowiada o problemach dotykających miasto, z którymi borykają się tamtejsze organy ścigania. Prawo ulicy porusza kłopot z handlem narkotykami, politykę samorządową czy upadek tradycyjnych mediów. Chociaż produkcja nie zgarniała wszystkich nagród po kolei i cieszyła się raczej skromnymi liczbami, jeśli chodzi o oglądalność, to przez wielu widzów i krytyków uważana jest za jedno z najważniejszych dzieł i seriali telewizyjnych, co potwierdza ranking BBC. W Prawie ulicy wystąpili chociażby Dominic West, Idris Elba, Wendell Pierce, Clark Peters czy zmarły niedawno Michael K. Williams.

Cieszę się, że serial nadal ma swój okres ważności. Nie interesowało nas to, czy postacie są dobre czy złe. Scenarzyści zastanawiali się: jeśli społeczeństwo ma mieć organy ścigania, jak wygląda praca takiej instytucji? Co robi policja?

Jeśli piszesz taki serial masz pewność, że jego okres ważności będzie tak długi, jak długo działać będą takie systemy.

tak wygraną skomentował David Simon, twórca Prawa ulicy
BBC opublikowało listę najlepszych seriali XXI wieku
Prawo ulicy – kadr z serialu

Na drugim miejscu listy BBC znalazła się produkcja Mad Men. Podium zamyka Breaking Bad. Cała lista najlepszych serialu XXI wieku jest dostępna tutaj, a tak prezentuje się pierwsza dziesiątka:

  1. Prawo ulicy
  2. Mad Men
  3. Breaking Bad
  4. Fleabag
  5. Gra o tron
  6. Mogę cię zniszczyć
  7. Pozostawieni
  8. Zawód: Amerykanin
  9. Biuro (wersja brytyjska)
  10. Sukcesja

206 – tyle osób wzięło udział w głosowaniu mającym wyłonić najlepsze seriale XXI wieku. Wśród nich znaleźli się krytycy, naukowcy i ludzie związani z branżą rozrywkową. Jaki serial triumfował w liście opublikowanej przez BBC? Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →