materiały prasowe

„Dom z papieru” – jest zwiastun finałowych odcinków


14 października 2021

Podziel się newsem:

W Internecie ukazał się materiał wideo zapowiadający finał hiszpańskiego serialu – Dom z papieru.

Hiszpański produkt eksportowy

Dom z papieru szybko stał się fenomenem na światową skalę. Kto nie natknął się nigdzie na maski Salvadora Dalego, pod którymi kryją się bohaterowie, niech pierwszy rzuci kamieniem. Serial, a przynajmniej jego pierwszy sezon, opowiada o grupie przestępców, którzy pod dowództwem tajemniczego i genialnego Profesora dokonują zuchwałego napadu na hiszpańską mennicę. Warto dodać, że Dom z papieru nie został stworzony przez Netfliksa, a przez hiszpańską telewizję Antena 3.

Seria ma wielu fanów, ale także i przeciwników. Można go lubić lub nie, nie wiem czy jest coś pomiędzy. Nie należy raczej do ambitnych produkcji, ale świetnie sprawdza się jako odmóżdżacz po ciężkim dniu, chociaż w pewnym momencie hiszpańskiego serialu, scenarzyści zaczęli już mocno przesadzać, co mogło odrzucić sporą liczbę widzów. Dom z papieru rozsławił również Bella ciao – pochodzącą z końcówki XIX wieku pieśń śpiewaną przez robotnice na polach uprawnych. Pieśń w trakcie drugiej wojny światowej zaadaptowali włoscy antyfaszyści i to właśnie ta wersja zyskała rozgłos dzięki serialowi.

„Dom z papieru” - jest zwiastun finałowych odcinków
Dom z papieru – sezon 5, plakat serialu

Dom z papieru – to już koniec?

Hiszpańska produkcja doczekała się łącznie pięciu sezonów. Ostatni z nich, kończący jednocześnie cały serial, został podzielony na dwie części. Pierwsza z nich, składająca się z pięciu odcinków na Netfliksa trafiła 3 września bieżącego roku. Pięć finałowych odcinków Domu z papieru trafi na platformę 3 grudnia. Sprawdźcie krótki teaser!

Dom z papieru: Część 5 | 2. połowa – teaser |, obejrzyj materiał

Nie będzie to jednak ostateczne pożegnanie z serialem, ponieważ powstaje także południowokoreańska wersja. Koreański Dom z papieru ma składać się z dwunastu odcinków, a jego historia nie będzie znacząco różnić się od oryginału. Imiona postaci, jak i motyw przewodni pozostaną takie same, jak w hiszpańskiej produkcji. Seria zostanie jednakże odpowiednio zaadoptowana do koreańskiej kultury. Produkcja ma trafić na Netfliksa w 2022 roku.

W Internecie ukazał się materiał wideo zapowiadający finał hiszpańskiego serialu – Dom z papieru. Hiszpański produkt eksportowy Dom z papieru szybko stał się fenomenem na światową skalę. Kto nie natknął się nigdzie na maski Salvadora Dalego, pod którymi kryją się bohaterowie, niech pierwszy rzuci kamieniem. Serial, a przynajmniej jego pierwszy sezon, opowiada o grupie przestępców, […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →