Netflix szykuje koreańską adaptację „Domu z Papieru”


02 grudnia 2020

Podziel się newsem:

Dobra wiadomość dla fanów serialu Dom z Papieru, oczekujących na informacje dotyczące jego kontynuacji. Nowa wersja hitu Netflixa powstanie w koreańskich realiach.

Reklama

Dom z Papieru – ogromny sukces Netflixa

La casa de papel to już marka sama w sobie, która przyciągnęła przed ekrany rzesze oddanych fanów. Sam ostatni wypuszczony, czwarty sezon serialu obejrzała przecież rekordowa liczba 65 milionów osób, a Bella Ciao – pieśń włoskich partyzantów antyfaszystowskich, stała się przebojem nuconym niemalże w każdym zakątku świata. Wykupienie przez Netflixa praw do hiszpańskiej produkcji okazało się jednym z największych sukcesów w historii tego serwisu.

Co dalej z Domem z Papieru?

Fani serii, mimo podzielonych zdań co do kontynuacji przygód głównych bohaterów serialu w ostatnich sezonach, ze zniecierpliwieniem czekają na dalszy rozwój ich losów i to, jak ostatecznie skończy się najpopularniejszy napad na bank w historii kinematografii. Wiemy, że nadchodzący, piąty sezon serialu będzie ostatnim, ale twórcy wciąż milczą w tej kwestii i nie podają żadnych konkretnych informacji.

Dom z papieru
Dom z Papieru

Dom z Papieru przenosi się na Półwysep Koreański

W międzyczasie Netflix studzi oczekiwania fanów La casa de papel i zapowiada niespodziankę. Będzie nią nowa wersja serialu, która powstanie w Korei. Jej realizacji podejmie się Kim Hing-sun, a fabuła Domu z Papieru przeniesie się na Półwysep Koreański.

Twórca hiszpańskiego pierwowzoru historii o skoku stulecia, Alex Pina, mówi o tym pomyśle:

Koreańscy twórcy od lat rozwijali swoją własną kulturę audiowizualną i specyficzny język. Podobnie jak w przypadku naszego serialu, udało się im przełamać kulturowe granice, przez co stali się punktem odniesienia dla tysięcy widzów na świecie, zwłaszcza tych młodych. To fascynujące, że świat Domu z papieru był dla kogoś na tyle ciekawy, że podjął się jego adaptacji. Myślę, że fakt przeniesienia miejsca akcji na Półwysep Koreański to znacząca zmiana, z której jestem bardzo zadowolony.

Na koreańską adaptację La Casa De Papel złoży się 12 odcinków. Co myślicie o takim ruchu Netflixa? Będziecie oglądali nowy Dom z Papieru?

Dom z papieru
Dom z Papieru

Zobacz również: Netflix: co nowego pojawi się w grudniu 2020

Dobra wiadomość dla fanów serialu Dom z Papieru, oczekujących na informacje dotyczące jego kontynuacji. Nowa wersja hitu Netflixa powstanie w koreańskich realiach. Dom z Papieru – ogromny sukces Netflixa La casa de papel to już marka sama w sobie, która przyciągnęła przed ekrany rzesze oddanych fanów. Sam ostatni wypuszczony, czwarty sezon serialu obejrzała przecież rekordowa […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.