fot. materiały prasowe

„Indiana Jones i tarcza przeznaczenia” z pierwszym zwiastunem. Harrison Ford znowu w akcji


02 grudnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Harrison Ford już niedługo wyruszy na kolejną wyprawę. Lucasfilm zaprezentowało zwiastun filmu Indiana Jones i tarcza przeznaczenia.

Kolejny film o Indianie Jonesie zabierze nas w przeszłość

Wczoraj Lucasfilm podzieliło się wyczekiwanym trailerem piątej części z serii Indiana Jones. W dwuminutowym filmie widzimy m.in. Harrisona Forda, Antonio Banderasa, Madsa Mikkelsena czy Phoebe Waller-Bridge, która w Tarczy przeznaczenia odegra chrześnicę głównego bohatera, Helenę.

Zobacz: Indiana Jones 5 nie będzie zakończeniem historii słynnego poszukiwacza przygód?

Indiana Jones i tarcza przeznaczenia trafi do kin 30 czerwca przyszłego roku. Wraz z publikacją zwiastuna na łamach Empire ukazał się tekst z wypowiedziami twórców, w tym z Waller-Bridge. Aktorka przybliżyła okoliczności, w których dołączyła do obsady.

Kathy [Kennedy, producentka filmu – przyp. red.] była w Londynie i poprosiła, byśmy spotkały się na obiad, swobodnie wspominając o tym projekcie. Natychmiast zamówiłam dziesięć butelek wina. To był scenariusz, który przeczytałam najszybciej. (…) Po prostu nie mogłam uwierzyć, jak wiele frajdy mi dawał i jak poruszona nim byłam. Potem mieliśmy spotkanie online, podczas którego wszystkim wykrzyczałam, że w to wchodzę

– wspomina.

Akcję filmu osadzono w 1969 roku w trakcie wyścigu kosmicznego między Stanami Zjednoczonymi a ZSRR. Wspomniany wcześniej Mikkelsen wcielił się w postać nazistowskiego naukowca Vollera. Postać tę wzorowano na Wernherze von Braunie, który po II Wojnie Światowej pracował dla NASA. Jakiś czas temu aktor opisywał Vollera w następujący sposób:

To człowiek, który chętnie naprawiłby kilka błędów z przeszłości. Jest coś, co mogłoby sprawić, że świat byłby o wiele lepszym miejscem do życia. Chętnie przyłożyłby do tego rękę. Indiana Jones chce mu w tym przeszkodzić. I w ten sposób rodzi się historia.

Indiana Jones i tarcza przeznaczenia – oficjalny zwiastun

Harrison Ford już niedługo wyruszy na kolejną wyprawę. Lucasfilm zaprezentowało zwiastun filmu Indiana Jones i tarcza przeznaczenia. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Kolejny film o Indianie Jonesie zabierze nas […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →