fot. LucasFilm

Indiana Jones 5” ostatnią częścią z serii. Zobaczcie nowy zwiastun


07 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Disney podzielił się oficjalnym zwiastunem filmu Indiana Jones i tarcza przeznaczenia. Piąta część kultowej serii z Harrisonem Fordem będzie ostatnią – potwierdzili twórcy.

Nowy zwiastun filmu Indiana Jones 5

Już 30 czerwca, 15 lat po premierze ostatniego filmu z serii, wychodzi piąta część – Indiana Jones i artefakt przeznaczenia. Po raz kolejny w roli tytułowego archeologa zobaczymy Harrisona Forda. Tym razem towarzyszyć mu będzie Phoebe Waller-Bridge (Fleabag), która wcieli się w jego córkę chrzestną, Helenę. Fabuła nawiązuje do historii Jonesa z 1969 roku, kiedy archeolog obserwuje przebieg Wyścigu kosmicznego. Archeolog zaniepokojony jest faktem, że amerykański rząd zwerbował byłych nazistów, by pomogli pokonać Związek Radziecki w rywalizacji o lot w kosmos. Temat zgłębia wspólnie z chrześciaczką. Przeszkodzić może im Jürgen Voller (Mads Mikkelsen), były członek NASA i były nazista, który chce namieszać w programie lądowania na Księżycu.

Obejrzyjcie najnowszy zwiastun filmu:

Disney potwierdził: to ostatni film z serii

Słynny archeolog z fedorą, biczem, skórzaną kurtką i rewolwerem doczekał się czterech pełnometrażowych filmów – Poszukiwacze Zaginionej Arki (1981), Indiana Jones i Świątynia Zagłady (1984), Indiana Jones i ostatnia krucjata (1989) i Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki (2008). Nadchodząca część to pierwszy film z serii, który nie został wyreżyserowany przez Stevena Spielberga, ani napisany przez George’a Lucasa. Amerykański przygodowy film akcji wyreżyserował nominowany do Oscara Jamesa Mangold (Przerwana lekcja muzyki; Spacer po linie; Logan), który napisał go wspólnie z Jezem Butterworthem, Johnem-Henrym Butterworthem i Davidem Koeppem. Film będzie miał swoją światową premierę podczas Festiwalu Filmowego w Cannes.

indiana jones poszukiwacze zaginionej arki
fot. oficjalny plakat Poszukiwaczy zaginionej Arki, Lucasfilm 1981

Długo mówiło się o tym, że przez wiek Forda, który wciela się w rolę tytułowego bohatera, nie dojdzie do realizacji ostatniej części. Krążyły plotki, że obecna w filmie Pheobe Waller-Bridge będzie nową główną bohaterką. Disney urwał domysły i potwierdził, że Indiana Jones 5 będzie finałem historii. Choć może to boleć fanów, to z pewnością zakończenie w dobrym momencie!

Disney podzielił się oficjalnym zwiastunem filmu Indiana Jones i tarcza przeznaczenia. Piąta część kultowej serii z Harrisonem Fordem będzie ostatnią – potwierdzili twórcy. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Nowy […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →