kadr z gry „FIFA 23”

EA zapowiada kontynuację piłkarskiej serii po rozstaniu z FIFA


07 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

EA Sports zaprezentowało pierwsze szczegóły dotyczące EA Sports FC, ich pierwszej gry piłkarskiej po zakończeniu umowy z federacją FIFA.

Zmienia się niewiele

Gdy w maju bieżącego roku FIFA EA Sports ogłosiły, że tegoroczna odsłona gry będzie ostatnią stworzoną w ramach tej współpracy, wiele osób zaczęło sobie zadawać pytanie dotyczące przyszłości legendarnej serii gier. Zgodnie z przewidywaniami EA jest w dużo łatwiejszej sytuacji z racji na zaplecze technologiczne. Fani obawiali się natomiast o umowy licencyjne, które pozwalały korzystać z wizerunków piłkarzy, a także drużyn. Okazuje się, że EA nie będzie znacząco stratne na rozstaniu z FIFĄ. Licencje na takie ligi, jak Premier League czy Serie A są niezależne od federacji. Jedyne co zabiera ona ze sobą, to turniej Mistrzostw Świata. Więcej szczegółów dotyczących EA Sports FC poznamy w lipcu, a premiera planowana jest na jesień, tak jak miało to miejsce w przypadku gier z serii FIFA.

Teaser gry EA Sports FC

Plan FIFA na życie po EA

Podczas gdy EA zmienia tak naprawdę niewiele poza nazwą serii, z dużo większą ciekawością spoglądamy w stronę federacji FIFA. Organizacja piłkarska ogłosiła swoje wstępne plany, potwierdzając tym samym przypuszczenia wielu osób. Nowe gry z serii FIFA będą oparte na technologii blockchain dającej maksimum swobody graczom, czemu ciężko się dziwić, patrząc na to, jaką popularnością cieszy się sieciowy tryb FUT. Wszystkie gry mają powstawać z myślą o rozwoju cyfrowej rzeczywistości.

EA Sports zaprezentowało pierwsze szczegóły dotyczące EA Sports FC, ich pierwszej gry piłkarskiej po zakończeniu umowy z federacją FIFA. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Zmienia się […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →