kadr z filmu „Backstage filmu Niespokojna dusza" // wideo Adrian Alama

Tymek uchyla rąbka tajemnicy. Backstage filmu “Niespokojna dusza” dostępny


21 marca 2022

Podziel się newsem:

Tymek opublikował making-off ostatniego filmu promującego jego tryptyk muzyczny Odrodzenie. Sprawdź, jak wyglądało kręcenie Niespokojnej Duszy.

Tymek zaprasza za kulisy

Do premiery nowej muzyki od Tymka zostało już tylko niewiele ponad tydzień. W ramach promocji EP-ek Król Życia, Romantyk, oraz Niespokojna Dusza, artysta zaprasza za kulisy tworzenia filmu promocyjnego do ostatniej z nich. Ponad 10-minutowy film Niespokojna Dusza przedstawia historię enigmatycznej postaci, Hipolita, żyjącego w XVIII i XIX wieku biskupa, w którego w filmie wciela się Tymek. Jako soundtrack wykorzystane są utwory Tymka, będące singlami z EP-ki Niespokojna Dusza. Podobną formę promocji artysta przybrał w przypadku Króla Życia oraz Romantyka, którym również towarzyszyły filmy, gdzie Tymek grał główną rolę, a w tle usłyszeć można było nowe single.

Backstage filmu Niespokojna dusza

Nie tylko Tymek, a także Józef i Hipolit

Trzeba przyznać, że forma promocji wybrana przez Tymka jest zjawiskiem niezwykłym. Elektryzuje, zaskakuje i nie przypomina niczego, co do tej pory mogliśmy obserwować na polskiej scenie muzycznej. Choć artysta powoli odkrywa karty, tak naprawdę do dziś ciężko nam w pełni zrozumieć sens, jaki kryje się za projektem Odrodzenie. Zostają jedynie wskazówki oraz filmy dotyczące bohaterów Króla Życia, Romantyka oraz Niespokojnej Duszy.

Tymek – urodzony 28 października 1994 r. w Opolu, polski twórca utworów muzycznych i autor tekstów. Działał pod pseudonimem Tymek od stycznia 2017r do wczesnych lat 20 XXI w. Zmarł w wypadku motocyklowym w wieku 27 lat 5 stycznia 2022 r. w Puerto de la Cruz na Teneryfie. 1 kwietnia 2022 r. ukazał się jego pośmiertny album Odrodzenie. W 2023 r. zostały opublikowane kolejne utwory na rzecz fundacji Vestige.

Opis zamieszczony pod filmem promującym EP-kę Król Życia

Józef – urodzony 5 kwietnia 1957 r. w miejscowości Nałęczów. Z wykształcenia ślusarz, uczył muzyki w szkole podstawowej, był ojcem dwójki dzieci. Zmarł wskutek niefortunnego wypadku w wieku 43 lat, 6 stycznia 2000 r. w miejscowości Holonki. Jego żona Elżbieta po śmierci męża przeprowadziła się do Bostonu w stanie Massachusetts, gdzie wyszła ponownie za mąż.

Opis zamieszczony pod filmem promującym EP-kę Romantyk

Hipolit – urodzony 12 lipca 1783 r. w Piaskowej Skale. Był synem kowala i szwaczki. W 1815 r. otrzymał święcenia kapłańskie w kościele katolickim na terenie ówczesnej Galicji pod zaborem austriackim. W listopadzie 1845 r. otrzymał święcenia biskupie na terenie Galicji, gdzie sprawował urząd do 15 lutego 1846. Zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego ciało nie zostało nigdy odnalezione. Kilka dni później, bo już 19 lutego, na terenach ówczesnej Galicji wybuchła tzw. rzeź galicyjska.

Opis zamieszczony pod filmem promującym EP-kę Niespokojna Dusza

Tymek opublikował making-off ostatniego filmu promującego jego tryptyk muzyczny Odrodzenie. Sprawdź, jak wyglądało kręcenie Niespokojnej Duszy. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił Tymek zaprasza za […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →