fot. materiały prasowe

Nie tylko “Król życia”, ale również “Romantyk”. Tymek nagrał z Urbanskim dwa albumy!

Obserwuj nas na instagramie:

Tak jak się spodziewaliśmy – EP-ka Król życia to nie jedyne wydawnictwo, jakie Tymek szykuje dla nas w tym roku. Będzie również Romantyk!

Dwa albumy od Tymka w 2022. Wiedzieliśmy o tym pierwsi!

Tuż po tym, jak Tymek zapowiedział swoją nadchodzącą EP-kę, powstałą we współpracy z Urbanskim, nasza redaktor, Maja Kozłowska, dokonała szczegółowej analizy ruchów rapera. Coś nam podpowiadało, że Król życia może być tylko przedsmakiem tego, co czeka nas w ramach tegorocznych działań Tymka. Maja niewiele minęła się z prawdą w swojej analizie. Artysta faktycznie wyda w tym roku więcej niż tylko jedno wydawnictwo, jednak nie będzie to zapowiadane przez niego samego Odrodzenie, a… Romantyk.

Zobacz również: Tymek odrodzi się jako SevenPhoenix? „Samo się układa”

Muzyczna trylogia od Tymka? Czemu nie!

Romantyk, będzie – podobnie jak Król życia – siedmio-utworową EP-ką, która powstała przy współpracy Tymka z producentem Urbanskim. Wydawnictwo opisywane jest jako dalsza część historii zapoczątkowanej przez Króla życia. To co, może tryptyk, który zamknie wspomniane Odrodzenie…?

Drugiej części nowego, muzycznego rozdziału Tymka towarzyszy kolejny, nie mniej intrygujący opis biograficzny, kończący się śmiercią głównego bohatera:

Józef – urodzony 5 kwietnia 1957 r w miejscowości Nałęczów. Z wykształcenia ślusarz, uczył muzyki w szkole podstawowej, był ojcem dwójki dzieci. Zmarł wskutek niefortunnego wypadku w wieku 43 lat, 6 stycznia 2000 r w miejscowości Holonki. Jego żona Elżbieta po śmierci męża przeprowadziła się do Bostonu w stanie Massachusetts, gdzie wyszła ponownie za mąż.

Dodatkowo, Romantyka promuje i zapowiada kolejna muzyczna etiuda filmowa w reżyserii Alana Willmanna. Za scenariusz odpowiada Mateusz Vlahos, a w główną rolę Józefa wcielił się sam Tymek. Zobaczcie!

Tymek – Romantyk EP, kiedy premiera albumu?

EP-ka Romantyk ujrzy światło dzienne 1 kwietnia 2022 roku, dokładnie w ten sam dzień, co Król życia. Nakład albumu również jest limitowany i można zamawiać go w preorderze na stronie sklepzmuyzka.pl tylko do 16 marca 2022 roku.

Tymek – Romantyk EP, tracklista:

  1. Cudzysłów
  2. Marzę
  3. Mów mi tak
  4. Jeden uśmiech Twój
  5. Blizny
  6. Zabawmy się dziś w Boga
  7. List
Tymek Król życia Romantyk
Tymek – “Romantyk”, okładka albumu

Dwa nowe single od Tymka. Posłuchaj Cudzysłów oraz Blizny!

Tymek podzielił się również dwoma nowymi singlami, które promują jego nowe, nadchodzące wydawnictwo. Cudzysłów oraz Blizny, podobnie jak Odurzony snem i Jeden uśmiech Twój, charakteryzuje zgoła odmiennie brzmienie od tego, z którego artysta zasłynął do tej pory – zdecydowanie mniej rapowe, bardziej harmonijne, śpiewane i piosenkowe, miejscami zaaranżowane nawet na orkiestrę! Sprawdźcie!

Tymek – Cudzysłów, posłuchaj!

Tymek – Blizny, posłuchaj!

Tak jak się spodziewaliśmy – EP-ka Król życia to nie jedyne wydawnictwo, jakie Tymek szykuje dla nas w tym roku. Będzie również Romantyk! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →