Fot. Kon Karampelas / Pixabay

Konkurencja dla Spotify się powiększa? TikTok może wkrótce wystartować z własnym serwisem streamingowym


02 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

TikTok niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Według najnowszych doniesień chińska platforma wkrótce może rozszerzyć swoją działalność.

Jest TikTok, będzie TikTok Music?

Pod koniec zeszłego tygodnia na łamach Business Insidera pojawiły się nowe doniesienia o działalności firmy ByteDance, która stworzyła TikToka. Eksperci przypuszczają, że chińskie przedsiębiorstwo wprowadzi wkrótce na rynek zupełnie nową aplikację – TikTok Music. Według dostępnych informacji ByteDance wniosło już o przyznanie znaku towarowego w amerykańskim Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych. Redakcja Hypebeast zauważa, że po raz pierwszy taki wniosek został złożony już w listopadzie zeszłego roku w Australii.

Zobacz: Rytmy.pl są na TikToku. Na TikToku, a gdzie? Na TikToku w twoim DC

Aplikacja miałaby działać na podobnej samej zasadzie, co serwisy pokroju Spotify, Apple Music czy Tidal. Umożliwiałaby kupowanie, streamowanie oraz pobieranie muzyki, a także tworzenie i udostępnianie playlist. TikTok Music ma również umożliwić prowadzenie livestreamów.

@rytmypl Deal życia, czy walka o przetrwanie? 🏋️‍♀️💣 #pogo #koncerty #live #festiwale #fyp #dlaciebie #dc ♬ son original – Alice ça glisse

Przeczytaj także: Żurom parodiuje Krzysztofa Kononowicza na TikToku. To nie wszystko, co tam znajdziecie

Na razie nie wiadomo, kiedy produkt może pojawić się w ogólnym użytku. Nie podano również żadnych konkretów związanych z inną aplikacją streamingową, która należy do ByteDance, czyli Resso, która dostępna jest wyłącznie w Indiach, Brazylii i Indonezji. We wspomnianych krajach apka jest zintegrowana z TikTokiem i odsyła użytkowników do piosenek użytych w ich nagraniach. Możliwe więc, że muzyczna odnoga aplikacji byłaby jedynie rozszerzeniem, a nie osobnym produktem.

Chińska firma zmonopolizuje rynek?

Ostatnie działania Chińczyków wskazują, że mają plan rozszerzyć swoją działalność o kolejne odnogi popkultury. Niedawno w aplikacji pojawiły się minigierki, które wzbogacają nagrywane przez użytkowników treści. Wygląda na to, że po zdominowaniu platform od korporacji Meta, ByteDance szykuje się na podbój rynek moblinego gamingu. Na razie w ofercie znalazło się kilkanaście prostych gier, jednak lista cały czas się powiększa.

@rytmypl Poszlibyście?👀✨ #harrypotter #harry #dc #potterhead #dlaciebie ♬ My Wave – Sara James

TikTok niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Według najnowszych doniesień chińska platforma wkrótce może rozszerzyć swoją działalność. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy KęKę nagrywałby disco-polo? Pewnie, że by nagrał Jest TikTok, będzie TikTok Music? Pod koniec zeszłego tygodnia na łamach […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →