fot. Hello I'm Nik, unsplash.com

Gry na TikToku? Właściciele aplikacji testują nową funkcję

Obserwuj nas na instagramie:

Jak wynika z raportu opublikowanego przez agencję Reuters, TikTok przeprowadza testy, aby użytkownicy aplikacji mogli grać w gry. Nowa funkcja jest obecnie testowana w Wietnamie.

Gry na TikToku? Właściciele aplikacji testują nową funkcję

Godziny spędzone na przeglądaniu tiktoków mogą wkrótce mogą się jeszcze bardziej przedłużyć. Wszystko za sprawą wprowadzenia gier mobilnych do aplikacji. Jak dowiedziała się agencja prasowa Reuters, chińska firma ByteDance, która jest właścicielem TikToka, rozpoczęła testy tego rozwiązania w Wietnamie. Jeszcze w tym roku gry mają być dostępne także w innych krajach Azji Południowo-Wschodniej.

Wietnam jest atrakcyjnym rynkiem dla mediów społecznościowych, ponieważ 70 procent populacji stanowią osoby poniżej 35. roku życia. Swoje nowe funkcje często testują tam również Meta oraz Alphabet (właściciel Google).

TikTok jest jedną z najpopularniejszych aplikacji na świecie z miliardem aktywnych użytkowników miesięcznie. Dodanie możliwości grania w gry na platformie zwiększyłoby jej przychody z reklam oraz wydłużyło ilość czasu spędzonego przez użytkowników w aplikacji.

tiktok wprowadzi gry
fot. Hello I’m Nik, unsplash.com

Przedstawione informacje nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone. Zapytani przez agencję Reuters, właściciele TikToka odmówili komentarza w sprawie wejścia na rynek gier mobilnych. Co ciekawe, użytkownicy chińskiej wersji TikToka Douyin, mogą grać w gry w aplikacji już od 2019 roku.

gry na tiktoku
fot. Solen Feyissa, unsplash.com

TikTok nie jest pierwszą aplikacją, która wprowadza gry, by zatrzymać obecnych użytkowników i przyciągnąć nowych. Facebook uruchomił Instant Games w 2016 roku, a firma Netflix niedawno dodała gry do swojej oferty.

Sprawdź także: Netflix powróci na rynek z kolejnymi grami?

Jak wynika z raportu opublikowanego przez agencję Reuters, TikTok przeprowadza testy, aby użytkownicy aplikacji mogli grać w gry. Nowa funkcja jest obecnie testowana w Wietnamie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →