Samsung

Idealne koncertowe TikToki z Samsung Galaxy S21 FE 5G


25 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Jak nagrywać dobrej jakości filmiki na koncertach i festiwalach, którymi można będzie podzielić się na TikToku? We współpracy z Samsung i najnowszym smartfonem Galaxy S21 FE 5G, przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek.

Nagrywanie TikToków podczas koncertów i festiwali – jak zrobić to dobrze?

Wybierasz się na koncert i planujesz nagrywać podczas niego TikToki? Oto kilka wskazówek, co robić, aby zdobyły one jak najwięcej wyświetleń i trafiły do DC!

#1 Uprawnienia, kadr, jakość

 • Pierwsza i najważniejsza kwestia to sprawdzenie, czy możemy na danym wydarzeniu nagrywać. Niektórzy artyści zwyczajnie nie chcą być nagrywani, co należy oczywiście uszanować.
 • Jeśli nie ma z tym problemu, zdecyduj, czy nagrywasz TikToka z poziomu aparatu czy z poziomu aplikacji.
 • Wybierając nagrywanie z poziomu aplikacji, warto sprawdzić najnowszy smartfon Samsung Galaxy S21 FE 5G. Dzięki aż trzem aparatom z tyłu – pierwszym z obiektywem ultraszerokokątnym 12MP, drugim z obiektywem szerokokątnym 12MP – Dual Pixel AF i optyczną stabilizacją obrazu, oraz trzecim z teleobiektywem x3 8MP i 30-krotnym Space Zoom i 32-megapikselowemu aparatowi z przodu, Twoje nagrania będą wyraźnie i nieporuszone, nawet jeśli stoisz daleko od sceny. Dodatkową gratką jest możliwość podwójnego nagrywania, co pozwala śledzić akcję przed i za sobą – wystarczy zacząć nagrywanie, a aparat zarejestruje widoki z obu obiektywów jednocześnie. Uchwycisz najlepszy moment na scenie, nie zapominając o swoich przeżyciach zapisanych na twarzy. Nie bez znaczenia jest także niezwykle mocna bateria, która wytrzyma długie godziny.

Przeczytaj: Esencja możliwości. Oto Samsung Galaxy S21 FE 5G

Samsung Galaxy S21 FE 5G

#2 Światło, mikrofon – akcja!

 • Jeśli zdecydujesz się nagrywać bezpośrednio z TikToka, upewnij się, że jesteś w stanie szybko uruchomić aplikację, umieszczając ją w widocznym miejscu na ekranie, żeby nie pominąć najważniejszego momentu.
 • Podczas festiwali wybierz koncerty, na których jest najlepsze światło (podczas golden hour), zwróć też uwagę na kolory świateł na scenie (czerwony i niebieski zjadają jakość!).
 • Pamiętaj, żeby nie zasłaniać mikrofonu w trakcie nagrywania TikToków.
 • Nie wrzucaj filmów, na których obraz jest niewyraźny lub się trzęsie, a dźwięk jest słabej jakości.
@idewtango #dariazawialow na #torwar wraz z kolegami z #meskiegranie 😍🌸 #dawidpodsiadlo #vitobambino #wojnyinoce #dc #fyp #livemusic ♬ dźwięk oryginalny – Tango 💃🏼

Edycja TikToka

Teraz czas na kilka wskazówek już w samej apce TikTok.

#3 Czas, trend, perspektywa

 • Jeszcze przed koncertem przejrzyj zakładkę “Odkryj”, aby poznać aktualne trendy. Może akurat uda się zgarnąć dużo wyświetleń po wykorzystaniu popularnych zabiegów.
 • Wybierz, ile sekund chcesz nagraćTikTok ma 3 opcje czasowe. Jeśli wybierzemy najkrótszą, potem nie ma opcji wydłużenia.
 • Pamiętaj o dobrej perspektywie – kadrując, uwzględnij obecność stałych elementów graficznych w oknie aplikacji: serduszka, przycisk komentarzy czy awatar.
 • TikTok lubi, gdy korzysta się z niego bezpośrednio – przy łączeniu w edytorze TikToka paru wideo ze smartfonu, on sam wybiera ich długość – my możemy tylko wybrać moment nagrania.

#4 Dodatki, hashtagi, okładka

 • Aby urozmaicić swoje nagranie na TikToku, dodaj napisy, naklejki i efekty.
 • W opisie nie zapomnij o hasztagach #viral (jeśli tworzysz coś inspirowanego trendami) #dc i #fyp (zwiększa to szanse na to, że trafią one na tablicę “Dla Ciebie”), w opisie dobrze stosować tzw. CTA (Call-to-action – czyli zachęcenie odbiorców do komentowania, szerowania itp.).
 • Wybór okładki – dodaj tytuł wideo, który pokaże się na wallu.

Et voilà! Przepis na idealnego koncertowego TikToka już znasz. Teraz czas przetestować te triki w praktyce. Do dzieła!

@idewtango Wczoraj poszliśmy w tango z Soblem 💃🕺 #sobel #wrocław #halastulecia #fiołkowepole #finałtrasy #pułapkanamotyle #dc #dlaciebie ♬ Fiołkowe Pole – Sobel & Piotrek Lewandowski

Jak nagrywać dobrej jakości filmiki na koncertach i festiwalach, którymi można będzie podzielić się na TikToku? We współpracy z Samsung i najnowszym smartfonem Galaxy S21 FE 5G, przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →