fot. Sony Music España - Península Photography

Rosalía to królowa nie tylko latino – jest teledysk do utworu “HENTAI”


17 marca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Rosalía rozgrzewa swoich fanów (i całe muzyczne środowisko) przed premierą swojego trzeciego albumu, MOTOMAMI. HENTAI to dowód na międzynarodową supremację artystki.

Rosalía – latino dla wszystkich – SOLD!

Muzyka latynoska to zdecydowanie nie moja bajka, ALE – oczywiście musi być jakieś ale. Rosalía to postać, której ma prawo się nie znać, jeśli nie siedzi się akurat w tej części muzycznej kultury. Z tym się zgodzę, lecz z drugiej strony, nie wydaje mi się, by ktokolwiek o niej nie słyszał. Raz, że ma siłę radiowego przebicia. Dwa, że artystka naprawdę robi to dobrze i wyprowadza swoją muzykę poza bramy twórczości, nazwijmy to, regionalnej, pompowanej tylko w konkretnych kręgach. Trzy – może ktoś sięgnął po jej twórczość po tym, jak usłyszał ją u Jamesa Blake’a? Razem z Billie Eilish? U boku The Weeknda?

To zaplecze jest spore, choć ja akurat przekonałam się do niej w najprostszy możliwy sposób – na żywo. Open’er 2019, z tego co pamiętam, artystka swoje show prowadziła na Tent Stage. Totalnie nie znałam jej muzyki, nie miałam żadnych oczekiwań, po czym, no, szczęka opadła mi dokumentnie. Występ był skrojony na miarę Orange Main Stage i faktycznie – nawet bez większej sympatii do latynoskich brzmień, bawiłam się doskonale. Rekomendacja od sceptyka to sporo, więc – tym razem, czekając na płytę, wyobrażam sobie dużo.

Przeczytaj: Najcięższy z wyborów – najlepsze utwory światowej alternatywy 2021

Rosalia hentai teledysk nowa płyta premiera
okładka albumu “MOTOMAMI”

Rosalía – cztery lata oczekiwania, ale cierpliwość zostanie nagrodzona

Artystka jest już na zakręcie ze swoim trzecim studyjnym albumem – MOTOMAMI. Do tej pory ukazały się cztery promujące go single – LA FAMA, SAOKO, CHICKEN TERIYAKI oraz najnowszy – HENTAI.

Fani mogą zapisać się już na pre-save płyty na stronie motomami.rosalia.com. Sądząc po utworach, które ukazały się do tej pory, naprawdę warto!

ROSALÍA – HENTAI (Official Video)

Rosalía rozgrzewa swoich fanów (i całe muzyczne środowisko) przed premierą swojego trzeciego albumu, MOTOMAMI. HENTAI to dowód na międzynarodową supremację artystki. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Rosalía – latino […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →