kadr z teledysku

ROSALÍA i The Weeknd ponownie łączą siły. Ich wspólny singiel „LA FAMA” już jest!


12 listopada 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Singiel LA FAMA to efekt kolejnej współpracy artystów kryjących się za pseudonimami ROSALÍA i The Weeknd. Dajcie się porwać niezwykłej energii tego kawałka!

The Weeknd na feacie

Zdaje się, że kanadyjski wokalista, The Weeknd, rzucił się ostatnio w wir współprac. Abel Makkonen Tesfaye udzielił się w ostatnim czasie w takich piosenkach, jak Die For It oraz Better Believe rapera Belly, Hurricane Kanye’go Westa, You Right Dojy Cat, Moth To A Flame Swedish House Mafii, czy One Right Now Post Malone’a. Jednocześnie, raz po raz zdradza nam kolejne przedsmaki swojego nadchodzącego albumu, następcy genialnego After Hours. Jednym słowem – The Weeknd nie próżnuje!

Zobacz również: The Weeknd nagrał nowy album. Co z erą „After Hours”?

Swedish House Mafia, The Weeknd – Moth To A Flame, posłuchaj!

The WeekndROSALÍA znowu współpracują

Tym razem artysta postawił na kobiecą współpracę i połączył siły z hiszpańską wokalistką, ROSALÍĄ. Nie pierwszy raz, bowiem ścieżki tych dwoje przecięły się już w przeszłości! Pod koniec 2020 roku The Weeknd zaprosił ROSALÍĘ do remixu swojego przeboju Blinding Lights, gdzie artystka zaśpiewała zwrotkę w ojczystym języku. Widocznie podczas współpracy między wokalistami zaiskrzyło, a z tych iskier powstał zupełnie nowy utwór – LA FAMA.

Zobacz również: „Blinding Lights” w wersji latino? The Weeknd łączy siły z ROSALÍA

the weeknd rosalia LA FAMA
ROSALÍA, The Weeknd – LA FAMA, okładka singla

ROSALÍA i The Weeknd zapraszają na wystawną kolację w filmowym stylu

Tym razem The Weeknd i ROSALÍA postawili w pełni na stylistykę zmysłowego latino, a swój najnowszy singiel LA FAMA zaśpiewali w całości po hiszpańsku. Efektem jest sensualny, powoli snujący się, choć jednocześnie niezwykle przebojowy kawałek, w którym energie ROSALÍ i The Weeknda świetnie się dopełniają. Artystka zdradza, że inspiracją do napisania tej piosenki była bachata – rodzaj muzyki i tańca wywodzący się z wiejskich terenów Dominikany.

Chciałam napisać własną bachatę, która opowie historię o ambicjach. Biorąc za punkt odniesienia teksty Rubena Bladesa czy Patti Smith i piosenki grupy Aventura, napisałam historię o romansie ze sławą – mówi ROSALÍA.

Be careful what you wish for

Premierze singla towarzyszy również intrygujący teledysk, w ramach którego jesteśmy świadkami muzyczno-teatralnego show w wykonaniu hiszpańskiej artystki, które odbywa się podczas wykwintnej kolacji w klubie nocnym. ROSALÍA najpierw skutecznie kusi swojego współpracownika, aby ostatecznie, w pełnym świetle reflektorów, z gracją wbić mu sztylet w serce, oddając tym samym złowrogą naturę świata celebrytów. „Be careful what you wish for” – podsumowuje konferansjer.

ROSALÍA – LA FAMA feat. The Weeknd

ROSALÍA zapowiada nowy album – Motomami. Kiedy premiera?

Singiel LA FAMA to pierwsza oficjalna zapowiedź nadchodzącego trzeciego albumu hiszpańskiej wokalistki. Następca świetnie przyjętego wydawnictwa El Mal Querer z 2018 roku, ujrzy światło dzienne w 2022 roku. Tytuł nowej płyty ROSALÍ to Motomami. Jest na co czekać!

ROSALÍA – Motomami, zapowiedź albumu

Singiel LA FAMA to efekt kolejnej współpracy artystów kryjących się za pseudonimami ROSALÍA i The Weeknd. Dajcie się porwać niezwykłej energii tego kawałka! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins The Weeknd […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →