fot. materiały prasowe

The Weeknd nagrał nowy album. Co z erą „After Hours”?


06 października 2021

Obserwuj nas na instagramie:

The Weeknd obwieścił, że nie tylko napisał cały nowy album – jego piąta studyjna płyta jest już gotowa. Nie oznacza to jednak, że krążek wkrótce doczeka się premiery. Kiedy możemy spodziewać się nowości, zwiastowanych już wcześniej singlem Take My Breath?

The Weeknd zaskoczy nas płytą szybciej niż myśleliśmy?

Jeśli wszystkie poprzednie albumu Kanadyjczyka były hitem, to After Hours zgarnął tyle hype’u, ile tamte razem wzięte. Słusznie? Moim zdaniem, owszem, ponieważ The Weeknd robi to za każdym razem, to znaczy – przenosi pop na nowy poziom jakości. Nie jest przy tym powtarzalny, acz wszystkie jego wydawnictwa noszą ten autorski, zmysłowy, nieco niebezpieczny sznyt. Muzyka do auta, muzyka do łóżka, muzyka na imprezę, na siłownię: to też zadziwiający wyznacznik uniwersalności, reprezentowany przez Abla.

Płyta zgarnęła wszystko, co tylko było do zgarnięcia, ale niestety artysta nie zdążył należycie ograć jej na żywo. Premiera After Hours przypadła w szczytowym momencie pandemii. Europejska trasa koncertowa podczas której muzyk odwiedzi również Polskę została zapowiedziana na przyszły rok, ale The Weeknd podczas tego koniecznego, choć niesprzyjającego zastoju – nie próżnował.

W sierpniu ukazał się singiel Take My Breath, a nieco później artysta poinformował, że faktycznie pracuje nad nowym albumem.

The Weeknd nowy album już jest
via Facebook

Nowości nadejdą jeszcze tej jesieni

Chociaż era After Hours na dobre się jeszcze nie zaczęła, artysta już enigmatycznie zapowiada nowości. Podczas programu Apple Music Memento Mori, The Weeknd potwierdził, że nagrał już swój piąty album. Na jego premierę trzeba będzie jednak poczekać, choćby ze względu na brakujące ogniwa.

Jedyne, czego brakuje, to kilka postaci, które są kluczowe dla narracji. Niektórych ludzi, którzy są mi bliscy i ważni, niektórych ludzi, którzy zainspirowali moje życie, kiedy byłem dzieckiem… i niektórych którzy inspirują mnie teraz

– powiedział artysta.

Jednakowoż, wokalista nie zdradził nic, co wiązałoby się z przewidywaną datą premiery. Powiedział za to, że możemy spodziewać się niespodzianek jeszcze tej jesieni, zanim album się ukaże. Więcej wieści przyniosą nadchodzące miesiące – czekacie?

The Weeknd – Take My Breath (Official Music Video)

The Weeknd obwieścił, że nie tylko napisał cały nowy album – jego piąta studyjna płyta jest już gotowa. Nie oznacza to jednak, że krążek wkrótce doczeka się premiery. Kiedy możemy spodziewać się nowości, zwiastowanych już wcześniej singlem Take My Breath? Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →