Getty/Jim Bennett

Doja Cat oficjalnie wyprzedziła Drake’a w statystykach słuchalności na Spotify


15 października 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Drake od dawna siedział na tronie we wszystkich statystykach i zestawieniach popularności. Wykręcał coraz to większe liczby i pobijał kolejne rekordy. Do czasu! Teraz jego miejsce przejęła amerykańska pop-rapowa artystka, Doja Cat. Sprawdź szczegóły.

Drake i jego sukcesy

Na łamach Rytmów o osiągnięciach Drake’a pisaliśmy nieraz. Ostatnio, po wydaniu Certified Lover Boya, zajął pierwsze miejsce w naglącym sporze z Kanye o tytuł największej premiery. Magazyn Billboard nazwał go artystą dekady. Wcześniej stał się rekordzistą Spotify, jako pierwszy generując 50 miliardów odtworzeń. Nie wspominając już o zawrotnej liczbie statuetek i nominacji, które otrzymał za swoją twórczość. Największy artysta naszych czasów? O ten tytuł konkurować z nim dotychczas mógł tylko Kanye West. Jest to z resztą polaryzujący słuchaczy spór, o to który z nich jest tym większym. Teraz jednak okazuje się, że do walki o tytuł twórcy wiodącego prym na scenie coraz dzielniej pretendują rapujące kobiety.

Drake vs Doja Cat
Drake, autor: Charito Yap

Ani Kanye, ani Drake

Wszystko zaczęło się od trzech nachodzących na siebie czasowo premier: Certified Lover Boy od Drake’a, Donda od Kanye’go Westa oraz Sometimes I Might Be Introvert od Little Simz. Świat zamarł, czekając na wyniki słuchalności i sprzedawalności pierwszych dwóch, jakby to był mecz piłki nożnej. A to z powodu trwającego już od dawna beefa między Drizzym i Kanye. „Która premiera będzie tą większą?” – cały świat chciał poznać odpowiedź na to pytanie. Tymczasem… wielu krytyków było w tej sytuacji jednomyślnych. Najciekawszą premierą wydaną ostatnio nie jest ani Donda, ani Certified Lover Boy. „To Little Simz wydała ostatnio najciekawszy album” – orzeknięto. Choć album nie wykręcił tak zawrotnych liczb jak dwie pozostałe premiery, to jednak podbił serca większości muzycznych opiniotwórców, pozostawiając swoich konkurentów daleko w tyle.

A teraz także w kategorii komercyjnej mężczyźni zostali zdetronizowani. Doja Cat prześcignęła Drake’a w statystykach największej miesięcznej słuchalności na Spotify, stając się tym samym najchętniej słuchaną osobą z kategorii rap na świecie!

Jest to bez wątpienia spore osiągnięcie dla całego female rapu. Trzymamy kciuki, by Doja Cat łamała kolejne rekordy!

Drake od dawna siedział na tronie we wszystkich statystykach i zestawieniach popularności. Wykręcał coraz to większe liczby i pobijał kolejne rekordy. Do czasu! Teraz jego miejsce przejęła amerykańska pop-rapowa artystka, Doja Cat. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →