Neil Mockford/GC Images

Kanye West z pierwszym diamentowym trackiem w karierze


07 października 2021

Podziel się newsem:

Legenda amerykańskiej sceny – Kanye West – doczekał się pierwszego diamentowego singla w karierze. Wyróżnienie przyznała mu organizacja Recording Industry Association of America za kawałek Stronger.

Mnogość sukcesów Kanyego Westa

Listę nagród i wyróżnień, które otrzymał w swojej karierze Kanye West wymieniać można by długo. Już pierwsza wydana przez niego płyta, The College Dropout ugruntowała jego pozycję na amerykańskim rynku. Pokryła się poczwórną platyną oraz otrzymała nagrodę Grammy w kategorii najlepszy rap album roku. Później było już tylko lepiej. Łącznie otrzymał 20 nagród Grammy za swoje albumy, wszystkie za wyjątkiem The College Dropout zadebiutowały także na szczycie listy Billboard 200. Choć przebieg jego kariery można nazwać wysoce kontrowersyjnym, to jednego nie można mu odmówić – muzycznej wizjonerskości oraz licznych zasług dla rozwoju hip-hopu.

Przeczytaj także: Film dokumentalny o Kanye Weście – jest już pierwszy trailer

Kanye West diamentowy singiel
Kanye West, źródło: materiały prasowe

Kanye West z pierwszym diamentowym singlem

Po dwóch urodzajnych dekadach w grze, wreszcie doczekał się wyróżnienia, którego wcześniej nie miał na swoim koncie – statusu diamentowego singla za kawałek Stronger. Jest to ogromny sukces nie tylko dla Westa, ale także dla licznej ekipy współpracującej nad tym utworem. Trzeba wiedzieć, że to numer dopracowany w każdym calu. Był miksowany ponad 75 razy, tak by brzmiał idealnie. Track, w którym użyto sampla od Daft Punk, jest uznawany za piosenkę w karierze Kanyego, która pokryła się największym komercyjnym sukcesem. Podobno do jej napisania zainspirował rapera z Chicago cytat Friedricha Nietzschego: „co nas nie zabije, to nas wzmocni”. Klip do kawałka również był angażującym projektem. Jego nagrywanie trwało aż trzy miesiące. Obejrzycie go poniżej.

Kanye West – Stronger

Przeczytaj także: Kanye West usunął Chrisa Browna z „Dondy”

Legenda amerykańskiej sceny – Kanye West – doczekał się pierwszego diamentowego singla w karierze. Wyróżnienie przyznała mu organizacja Recording Industry Association of America za kawałek Stronger. Mnogość sukcesów Kanyego Westa Listę nagród i wyróżnień, które otrzymał w swojej karierze Kanye West wymieniać można by długo. Już pierwsza wydana przez niego płyta, The College Dropout ugruntowała […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →