Podsumowujemy 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – zobacz koncerty!

Podziel się newsem:

Za nami 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak zawsze wyjątkowy, choć niecodzienny. Sprawdźcie, jaką kwotę udało się uzbierać tym razem i zobaczcie najlepsze koncerty!

Niecodzienny 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy być może nie był taki, jaki byśmy sobie wymarzyli. Zdecydowanie inny i mniej wspólnotowy niż w poprzednich latach. Brakowało lokalnych imprez, spotkań z ludźmi i wspólnego przeżywania tego najcieplejszego dnia w środku zimy, którego od lat nie schłodziły nawet minusowe temperatury na zewnątrz.

Mimo to, nawet największe obostrzenia i ograniczenia, którym Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie musiała stawić czoła, nie przeszkodziły milionom Polaków o rozgrzanych, czerwonych sercach zintegrować się we wspólnym celu – pomocy potrzebującym.

127 495 626 zł dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy

Tym razem wspólnie graliśmy dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Kwota, jaką udało się zebrać podczas 29. finału to 127 495 626 zł. Robi wrażenie, jednak to nie wszystko, bowiem wiele licytacji wciąż trwa, więc ostateczną sumę zebraną na rzecz 29. finału WOŚP, poznamy 7 kwietnia w Światowy Dzień Zdrowia.

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2021 kwota
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – kwota deklarowana

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2021 – podsumowanie

Tegoroczny finał na swoim profilu na Facebooku podsumował również dyrygent całego zamieszania, Jurek Owsiak, który pisze tak:

Jeżeli coś dzisiaj zwyciężyło, to niekoniecznie kwota. Na pewno zwyciężyła przeogromna Polska, ta z najpiękniejszych czasów i solidarność nasza, którą zawsze, ale to zawsze mamy w sobie, kiedy chcemy poszukać w sobie przyjaźni miłości, braterstwa. Zobaczcie, jak to naprawdę prosto uzyskać. Wystarczy tylko tak naprawdę wyciągnąć rękę, pokazać przyjazny gest, powiedzieć dobre słowo i już wszyscy potrafimy się garnąć do robienia rzeczy niezwykłych. To nie foch rządzi, czego dowodem jest ta piękna, orkiestrowa niedziela. Odważnie idźmy w stronę dobrych chwil, tych, którzy budują, a nie burzą, tych, które łączą, a nie dzielą. To takie pokrzepiające, że znowu pokazaliśmy siebie pięknych, szlachetnych, budujących wartości, które powinny być w naszym życiu najważniejszymi. A tymi wartościami dla nas jest przyjaźń, miłość, muzyka, co wydawałoby się mega banalne, ale zobaczcie. Tyle burz przetrwaliśmy, tyle najróżniejszych sztormów, tyle wichur, które momentami nacierały na nas z wielu stron.

Drodzy rodacy, wszystko, dokładnie wszystko, każdy grosik wróci do Was już za w sumie kilka chwil w postaci sprzętu i naszych działań, które są codziennością Fundacji. Jeszcze raz powtórzę, cały świat w pandemii jest taki sam, a my dzisiaj całemu światu pokazaliśmy, że w tym bardzo strasznym czasie pandemii nie dość, że zaprosiliśmy wszystkich na bezpieczny spacer, to jeszcze z przytupem zagraliśmy i przytuliliśmy każdą dobrą okoliczność mając nadzieję, że tylko w ten sposób solidarnie możemy razem pokonać koronawirusa. Jesteśmy z Was dumni i z tej dumy po prostu pękamy. Zaczynamy już za kilka godzin po prostu pracować, liczyć i cały czas realizować nasze fundacyjne zadania. I jedna rada na koniec, uciekajcie jak najdalej od przepowiadaczy złej pogody. Ale jak zapukają do naszych drzwi, to zacznijmy ich uczyć najpierw dźwięków, później kolorów, a na końcu przyjaźni do innych ludzi. Mnie się wydaje, że to się da zrobić. Jestem szczęśliwy!

Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy 2021 – zobacz koncerty

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przejdzie do historii, jako najdłuższy w historii, bowiem jego transmisja ze specjalnego studia, które stanęło na warszawskim Placu Defilad trwała aż 27 godzin. Podczas niej nie zabrakło oczywiście tradycyjnych koncertów!

W minioną niedzielę, w studiu WOŚP gościli tacy artyści, jak: Kwiat Jabłoni, Łąki Łan, Piersi, Voo Voo, Dawid Porta & Jafia, PPNOU, Marek Dyjak, Krzysztof Zalewski, Clock Machine, Organek, Ania Rusowicz, Dżem, Koniec Świata, Hard Rockets, Pull The Wire, Vavamuffin, Zenek, Piotr Bukartyk, Dr Misio oraz Kraków Street Band. Wszystkie występy wciąż możecie obejrzeć na kanale YouTube KręciołaTV.

To nie koniec. Graj dalej z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Pamiętajcie, że nadal możecie grać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy wrzucając darowiznę do wirtualnej puszki, bądź biorąc udział w wyjątkowych aukcjach i licytując na przykład serniki Dawida Podsiadło, czy koncert Faustyny Maciejczuk, który zorganizujemy w Twoim domu wraz z FONOBO Label. Sie ma!

Rytmy.pl grają z WOŚP. Wylicytuj koncert Faustyny Maciejczuk w swoim domu

Za nami 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak zawsze wyjątkowy, choć niecodzienny. Sprawdźcie, jaką kwotę udało się uzbierać tym razem i zobaczcie najlepsze koncerty! Niecodzienny 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy być może nie był taki, jaki byśmy sobie wymarzyli. Zdecydowanie inny i mniej wspólnotowy niż w poprzednich […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.