Podsumowanie miesiąca, czyli TOP 5: październik 2020


02 listopada 2020

Podziel się newsem:

Za nami kolejny, muzyczny miesiąc, obfitujący w nowe premiery i ciekawe wydarzenia kulturalne. Przypomnijmy sobie, co się działo w październiku!

Co się działo w październiku 2020?

Okres premier trwa, a wraz z nim otrzymujemy coraz więcej nowych wydawnictw, singli, ale też zapowiedzi. Do tego coraz prężniej rozwija się rynek koncertów online, których również przybywa. W każdej z tych kategorii jest w czym wybierać.

Październik, choć ponownie zabrał nam nadzieję na to, że w tym roku wrócimy jeszcze do klubów, odpłacił się nam po prostu dobrą muzyką. Jakie premiery ostatnich trzydziestu jeden dni najbardziej nas zachwyciły? Które wydarzenia z pewnością zostaną w naszej pamięci? Sprawdźcie!


Fryderyki 2020 – ogłoszenie laureatów

W końcu doczekaliśmy się i poznaliśmy tych najlepszych z 2019 roku, nagrodzonych w kilkudziesięciu kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej. Fryderyki odbyły się w tym roku w wyjątkowej, dostosowanej do obecnych realiów, niecodziennej formule. W związku z faktem, że wielu z nas zdążyło już zapomnieć o nagrodach, które miały zostać przyznane na początku marca, tegoroczna „gala” może nie narobiła aż takiego szumu, jednak, jak to zazwyczaj bywa w przypadku tak ważnych wyróżnień, i w tym roku nie zabrakło zaskoczeń, zawodów i niespodziewanych zwrotów akcji. Mamy również nowego muzycznego bohatera narodowego, a właściwie bohaterkę – hanię rani! Sprawdźcie szczegółowe wyniki tegorocznego rozdania.

Fryderyki 2020

Trio Waglewskich znowu połączyło siły. Premiera albumu Duchy ludzi i zwierząt

Siedem lat musieliśmy czekać, aby Wojciech, Bartosz i Piotr Waglewscy ponownie staną w jednej linii i połączą swoje muzyczne siły na kolejnym, wspólnym albumie. Duchy ludzi i zwierząt już są i nierzadko dotykają najczulszych punktów – od tych intymnych, rodzinnych, po szersze spojrzenia na politykę i ogół społeczeństwa. To album nie tylko trzech dojrzałych facetów, którzy mają coś do przekazania, ale przede wszystkim trzech dojrzałych muzyków. Zresztą, posłuchajcie sami i zatrzymajcie się wśród Duchów ludzi i zwierząt na dłużej!


Premiera pierwszego długogrającego albumu BLACKPINK – THE ALBUM

Po dwóch latach od debiutanckiego Blackpink in Your Area, k-popowy girlsband BLACKPINK powróciły i to w wielkim stylu, bo ze swoim pierwszym, pełnym albumem, zatytułowanym po prostu THE ALBUM. W jego zawartości znajdziecie takie perełki, jak przebojowy singiel How You Like That, który wykręcił olbrzymie zasięgi, dzięki którym pobił aż pięć rekordów Guinnessa, czy kawałki z gościnnym udziałem innych gwiazd. Na albumie usłyszycie bowiem Selenę Gomez oraz Cardi B! Posłuchajcie całości!


Nothing But Thieves i ich Moralna Panika, czyli trzeci album grupy

Chyba jeszcze za szybko na takie wnioski, ale trzeci album brytyjskiej, rockowej grupy, może się okazać przełomowy dla ich kariery. Może nie muzycznie, bo tu raczej, choć pozwolili sobie na wiele swobody, muzycy korzystają jednak raczej ze sprawdzonych rozwiązań i nie eksplorują zbyt daleko. Z pewnością jednak jest to album ważny z perspektywy swojej tematyki oraz istotności i aktualności poruszanych na nim tematów. Tu zespół z Conorem Masonem na czele pozwolił sobie na wiele, o czym zresztą lider Nothing But Thieves opowiedział więcej w rozmowie z nami, którą przeczytacie tutaj. Posłuchajcie albumu Moral Panic i zastanówcie się, co Was przyprawia o ataki tytułowej, moralnej paniki?


Ariana Grande zaskakuje nagłą premierą nowego albumu – Positions

Ariana Grande sprawiła nam kolejną, październikową niespodziankę. Zupełnie niespodziewanie artystka zapowiedziała premierę swojego nowego, szóstego już albumu. Płyta Positions ukazała się zaledwie kilkanaście dni później. Czego możecie się spodziewać po nowym materiale amerykańskiej gwiazdy popu? Cóż, wokalistka raczej niczym szczególnym nie zaskakuje, choć krążek ma kilka ciekawszych momentów, takich jak duet z The Weeknd. Jedni mówią, że Positions to zwykła zapchajdziura, inni twierdzą, że gwiazda takiego formatu nic już nie musi udowadniać. Posłuchajcie albumu i stwierdźcie sami.


Sprawdźcie również, na co czekamy w listopadzie 2020

Za nami kolejny, muzyczny miesiąc, obfitujący w nowe premiery i ciekawe wydarzenia kulturalne. Przypomnijmy sobie, co się działo w październiku! Co się działo w październiku 2020? Okres premier trwa, a wraz z nim otrzymujemy coraz więcej nowych wydawnictw, singli, ale też zapowiedzi. Do tego coraz prężniej rozwija się rynek koncertów online, których również przybywa. W […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 - 500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →