fot. Monika Chrustek

Opener Festival 2022: “Kroplą deszczu spłynie twoja twarz, w tej kropli będę ja” [relacja]


02 lipca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Open’er Festival w tym roku doczekał się wyjątkowo pechowej edycji. Trzeciego dnia imprezy miała wystąpić między innymi Dua Lipa – koncertu nie było, ale był podwójny przypał.

Open’er Festival 2022 – mów mi Rainman

Nagłówki o tym, co się stało, grzmią równie głośno, co burza na terenie lotniska w Kosakowie. Urwało chmurę. Grzmoty, pioruny, wiatr, deszcze, Armagedon, popłoch, ewakuacja całego festiwalu. Basen w butach, tęskne spojrzenia w stronę Main Stage, gubienie znajomych, czekanie na busy lub dreptanie na piechotę w siekającej ulewie.

Ktoś powie: open’erowy klasyk, bo faktycznie pogoda w trakcie eventu Alter Artu zawsze, ale to zawsze przeżywa wzloty i upadki, ale tak – z tego co pamiętam – nie było jeszcze nigdy.

Przeczytaj: Open’er Festival 2022 – Years & Years zawstydził headlinerów [opinia]

Open'er Festival 2022 relacja
fot. Monika Chrustek

Please, nie zmieniajcie mi ksywy na Jan-Ewakuowanie

Trzeciego dnia festiwalu udało mi się trafić na lotnisko już około szesnastej. Święto, jako że to faktycznie był któryś z kolei dzień imprezowania i zarywania nocek. I początkowo nic nie zapowiadało kryzysu, no, może poza alertami, ale umówmy się: to są wskazówki na czarną godzinę. Która faktycznie nastała, ale o tym za chwilę.

Słonko świeci, jest fajnie, fragola dobra, nie za słodka, piwo jak piwo na festiwalu, ludzie na trawce czilują bombę, na strefie modowej odbywa się pokaz, *walk walk fashion baby* plays softly in the background, sklepik festiwalowy o tej godzinie jeszcze pusty, chociaż normalnie ustawia się tam kolejka jak po bilety na Dawida Podsiadło. Czuć, że coś wisi w powietrzu, aczkolwiek byłam przekonana, że chodzi o koncert Dua Lipy, bo ewidentnie ludzie czekali właśnie na nią.

Janek-Rapowanie zdążył zagrać swojego seta: oglądałam go z trzech perspektyw i widać było, że Open’er Festival się bawi. Z racji, że było wcześnie, podejrzewam, że sporo osób faktycznie przyszło bezpośrednio dla niego. Abstrahując, uważam to za ciekawą obserwację socjologiczną: fandom Imagine Dragons na Måneskin zmienił się w kłody, fani Pilotów z kolei super bawili się na Glass Animals, a ludzie czekający na Megan Thee Stallion potrafili pomachać łapami na Planszowo/Uśmiechowo/Buforowym secie. Myślę, że najs i że dla Janka to dużo znaczy: zarówno upgrade z koncertu na tencie do Maina, jak i taka, a nie inna relacja z publiką. Szkoda, że na tym koncerty praktycznie się skończyły.

Przeczytaj: Mamy kandydata na Festiwalowicza 2022! Ktoś napisał na niebie „KUPIE KARNET”, by dostać się na Open’era

Open'er Festival 2022 relacja
fot. Monika Chrustek

Duy nie było, przypał się zdarzył

Po Janku na koncerty już nie wróciłam i sądzę, że zdążyli na nie tylko ci, którzy zwyczajnie nie zdążyli ewakuować się za daleko lub przyjechali typowo na Martina Garrixa. Nie było Megan, odwołano Dua Lipę. Reszta rzeczy odpadła z przyczyn technicznych (działała także Beat Stage). Sky Ferreira zagrała kilka piosenek, by zejść ze sceny (problemy z nagłośnieniem), ogólnie – przykro. Tutaj jednak bez winy Alter Artu. Organizatorzy podeszli do rzeczy odpowiedzialnie – nikt nie chciał, żeby zdarzył się drugi Astroworld by Travis Scott.

Reasumując – dużo energii na dziś, duże nadzieje i ogromne wyczekiwanie na Jessie Ware. Make Open’er Festival Great Again.

Open’er Festival w tym roku doczekał się wyjątkowo pechowej edycji. Trzeciego dnia imprezy miała wystąpić między innymi Dua Lipa – koncertu nie było, ale był podwójny przypał. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz […]


ZOBACZ: Open’er Festival 2022 – drugi dzień [fotorelacja]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →