bartekm

Onar, Paluch i Lipa razem w singlu zwiastującym album „Achtung”


01 lipca 2021

Podziel się newsem:

Onar i Paluch na jednym beacie spotkali się już niejednokrotnie i przeważnie ich efekt wart był uwagi słuchaczy. Nie inaczej jest tym razem. W numerze Ośmiornica dwójce tej towarzyszy także Lipa, a numer wraz z klipem stanowi kolejną już zapowiedź albumu Achtung.

Onar i Paluch współpracują już od ponad dekady

Aby nie być gołosłownym, dokonajmy szybkiej przebieżki przez numery, które wspólnie, na przestrzeni lat, nagrali Onar i Paluch. Wspólny przelot reprezentantów Warszawy i Poznania, zaczął się w okolicach 2009 roku. Onar wypuścił wówczas trzecią solówkę Jeden na milion. Na płycie tej znalazł się numer Jestem z miasta, do którego stołeczny raper zaprosił przedstawicieli stolicy Wielkopolski, czyli duet WSRH oraz właśnie Palucha. I jeszcze w tym samym roku nastąpiła rewizyta. A przyczynkiem był Pewniak, czyli drugie solo założyciela Biura Ochrony Rapu i numer Ile jesteś wart?, który Paluch wraz z Onarem nagrali już w duecie. Dalej już poszło! Onar jako Przemytnik Emocji pokazał nam Miejsce w oparach absurdu, a swoje Niebo Paluch urozmaicił utworem Miałem szczęście.

Ośmornica zapowiada nowe solo Onara

Najnowszy wspólny numer Onar i Paluch nagrali z myślą o solowym albumie tego pierwszego. Panowie, tym razem, współpracy dokonali na beacie zapewnionym przez SHDOW’a premixma, a za mikrofonem towarzyszy im również Lipa, czyli podopieczny wytwórni założonej przez rapera z poznańskiego Piątkowa. Ośmiornica, którą na klipie przedstawił sensi&. jest już drugim singlem zwiastującym nadchodzący, solowy album Onara, wydawnictwo zatytułowane Achtung.

Onar feat. Paluch, Lipa – Ośmiornica

Achtung! To będzie już jedenasty solowy album Onara

Marcin Donesz, wszystkim fanom rapu w Polsce znany jako Onar, na scenie obecny jest praktycznie od samych jej początków. Współtwórca składów TJK oraz Płomień 81 solowe albumy na początku lat dwutysięcznych nagrywał tylko z jednym producentem jako duet Onar & O$ka. Następnie Donesz rozpoczął już współpracę z wieloma beatmakerami czego efektem jest aż dziesięć albumów, pod którymi podpisał się już jedynie swoją ksywą. Ostatni z nich, jak dotąd, ukazał się w 2018 roku i był to materiał zatytułowany Czyste Buty Brudne Serce. Najnowszy z kolei, jedenasty już solowy album Onar zatytułował Achtung, a premiery spodziewać możemy się 1 października. A dlaczego taki tytuł nowej płyty? Tutaj z odpowiedzią przychodzi już sam Onar.

Tytuł “ACHTUNG” miałem w głowie od dawna, czekałem tylko na odpowiedni moment do jego użycia. Chciałem zaznaczyć moment, w którym zaszła we mnie zmiana, w którym otworzyłem się na inną muzykę, na nowych ludzi, nowe rozwiązania, nawet na sam proces tworzenia muzyki w studio. Album “ACHTUNG” jest płytą, której poświęciłem bardzo dużo czasu i serca, zaprosiłem mnóstwo gości, z którymi ruszyliśmy w różne ciekawe podróże muzyczne. Po wydaniu wielu albumów, myślę, że ciężko jest znaleźć jakąś nową ścieżkę, świeże spojrzenie na muzykę. Czuję, że przy tej płycie pozostałem sobą, robiąc nowe rzeczy.”

– Onar o swoim nadchodzącym krążku.

Onar_Achtung_Edycja_specjalna_front
Onar – Achtung – okładka albumu

Pierwszy był Kortyzol

Ośmiornica z Paluchem i Lipą to drugi już singiel, którym Onar zapowiada nowe solo. Na pierwszy ogień poszedł natomiast Kortyzol, w nagraniu którego udział wzięli z kolei Kabe oraz Kizo. Inspiracją dla gospodarza, by stworzyć ten numer, była otaczająca naszą rzeczywistość pandemia, zamykająca ludzi w domach, wywołująca smutki, depresje oraz wszelkie głęboko schowane demony.

Kawałek “Kortyzol” pisałem w bardzo dziwnym czasie, który nastał dla nas wszystkich. Osobiście źle znosiłem ograniczenia, brak normalnego kontaktu z ludźmi i zakazy robienia czynności, które były dla mnie jeszcze przed chwilą zwykłą codziennością. Izolacje, depresje, straty – to wszystko było wokół mnie, ale nie chciałem o tym opowiadać w dołujący sposób, na smutnym bicie. Wręcz przeciwnie, chciałem dać sobie i innym pozytywną energię.”

Onar

Onar feat. Kizo, Kabe – Kortyzol

Zaprezentowany wraz z klipem numer „Ośmiornica” stanowi kolejny już singiel zwiastujący nadchodzący, solowy album Onara.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Lato w Plenerze | Paluch | Łódź | 13 sierpnia 2021, Piątek, Ogrody Geyera

Biletomat.pl
59 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →