Płomień 81 odświeża wersję swojego kultowego utworu! Czy jest lepsza od oryginału?

Podziel się newsem:

Płomień 81 kontynuuje promocję nadchodzącego albumu Szkoła 81. Po serii interpretacji Powiedz Na Osiedlu, przyszedł czas na odświeżoną wersję tego klasyka.

Powiedz na osiedlu to bez wątpienia jeden z klasyków polskiego hip-hopu. Utwór warszawskiej grupy Płomień 81 w surowym wręcz stylu poruszał tematykę polskich osiedli i nielegalnych procederów, które się na nich odbywają.

Płomień 81 – Powiedz Na Osiedlu

Z racji powrotu ursynowskiego składu, Onar i Pezet dla swoich fanów postanowili przygotować coś wyjątkowego. Na nowym krążku znajdzie się seria interpretacji tego kultowego już numeru. Swoje zwrotki w osiedlowej tematyce rzucili między innymi Małach i Rufuz, Avi & Luis Villain czy Miły ATZ. Interpretację tego ostatniego wrzucam Wam poniżej.

Miły ATZ – Powiedz Na Osiedlu

Nowe czyli lepsze?

Po serii remiksów przyszedł czas aby do głosu doszli Onar i Pezet. Do odświeżonej wersji Powiedz Na Osiedlu zaprosili Palucha i Kaliego, natomiast bit wysmażył Worek. Muzycznie nie można nic zarzucić. Podkład wpisuje się w obecne rapowe standardy, zarazem trzymając uliczny sznyt i pazur, za który wszyscy pokochali ursynowski skład.

Zanim przejdę do gospodarzy wypada także powiedzieć kilka słów o gościach. Paluch już kilka lat temu wszedł na wysoki poziom i za nic nie chce z niego zejść. Szef BOR w każdym kolejnym utworze udowadnia swoją wysoką formę. Również Kali na bicie Worka czuje się jak ryba w wodzie dając solidny refren, który zostaje w głowie jeszcze na długo po odsłuchu.

Wysoka forma Palucha i Kaliego sprawia, że gospodarze musieli przynajmniej dorównać im swoim poziomem. I jak o Pezeta byłem spokojny, tak Onar wyłożył się już na samym starcie. O co mi chodzi? Już tłumaczę.

Warszawski raper wszelkie braki nadrabiał uliczną charyzmą i charakterystycznym, zachrypniętym głosem. Jak każdy inny raper popełniał także lapsusy językowe. Było to oczywiste, że prędzej czy później nie będzie w stanie nadrobić wszystkiego wyżej wymienionymi cechami. Traf chciał, że padło na numer, w którym wszyscy zaproszeni goście, a także Twój kompan są w życiowych formach, a Ty? No cóż…

Płomień 81 feat. Kali, Paluch – Powiedz Na Osiedlu 2020

Nie mija nawet 30 sekund, a Onar popełnia chyba najpopularniejszy błąd językowy nawijając:

Powiedz na osiedlu, że to już nie klimat jak w DWUTYSIĘCZNYM PIĄTYM

Onar

Muszę Wam powiedzieć, że gdy to usłyszałem miałem ochotę wyłączyć komputer i zabrać się za rozwiązywanie krzyżówek. Zacząłem się też zastanawiać, jak można położyć całą swoją zwrotkę już w pierwszym wersie. Jednak Onar się nie poddaje i zaprasza słuchaczy do 81 szkoły wypadając z bitu z każdym kolejnym wypowiadanym słowem. Na szczęście jego zwrotka jest na samym początku utworu i możecie ją z łatwością pominąć.

Natomiast jeżeli chodzi o Pezeta, to facet jest jak wino, im starszy tym lepszy. Wiem, że te porównanie jest bardzo często nadużywane, jednak w przypadku Pezeta jest ono jak najbardziej celne. To, w jaki sposób bawi się rytmiką i flow jest niesamowite. Ponadto w swojej zwrotce puszcza oczko do fanów Brudnych Serc. Podsumowując jednak, pomimo feralnej zwrotki Onara, odświeżona wersja Powiedz Na Osiedlu jest bardzo dobrym numerem, natomiast czy jest lepsza od oryginału, to akurat kwestia subiektywna i na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Płomień 81 – Szkoła 81 – kiedy premiera?

Płomień 81 – Szkoła 81 – okładka albumu

Premiera najnowszego krążka Płomienia zapowiedziana jest już na najbliższy piątek, 20 marca. Jeżeli jeszcze nie zamówiliście preorderowego egzemplarza to w dalszym ciągu możecie to zrobić. Na zachętę dodam, że wersja przedsprzedażowa zawiera dodatkowy krążek, na którym znajdziecie wszystkie remiksy Powiedz Na Osiedlu. Płyty możecie zamawiać pod tym linkiem.

Płomień 81 kontynuuje promocję nadchodzącego albumu Szkoła 81. Po serii interpretacji Powiedz Na Osiedlu, przyszedł czas na odświeżoną wersję tego klasyka. Powiedz na osiedlu to bez wątpienia jeden z klasyków polskiego hip-hopu. Utwór warszawskiej grupy Płomień 81 w surowym wręcz stylu poruszał tematykę polskich osiedli i nielegalnych procederów, które się na nich odbywają. Płomień 81 […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Koncerty Hip-Hop

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →