Trzy albumy i dwie Złote Płyty w 2019. Kali rusza w trasę koncertową


14 stycznia 2020

Podziel się newsem:

Kali w 2019 roku wydał aż trzy pełnoprawne albumy z czego dwa pokryły się Złotem. Teraz raper wyrusza w trasę koncertową. Sprawdźcie, gdzie zagra.

2019 najbardziej owocnym rokiem w karierze Kaliego

Trzeba przyznać, że do wydanych przez Kubę Knapa 6 albumów jednego roku, Kaliemu jeszcze brakuje. Mimo to, 3 pełnoprawne krążki wydane w 2019 roku robią wrażenie. Szczególnie, że dwa z nich pokryły się Złotem.

Albumowa ofensywa rozpoczęła się w czerwcu, kiedy to ukazał się Chudy Chłopak. Płyta to efekt współpracy Kaliego i Magiery. Następnie swoją premierę miały Droga Koguta oraz Infinity81. Oba albumy zostały wyprodukowane w całości przez Flvwlxssa.

Kali – Chudy Chłopak

Chudy Chłopak, to następca wydanego w 2018 roku VGT. Siódmy album Kaliego to odejście od trapowych, syntetycznych bitów i powrót do bardziej klasycznych, oldschoolowych brzmień.

Oprawa muzyczna to zasługa Magiery z White House i trzeba przyznać, że podkłady na tym krążku robią robotę. Album przyjął się bardzo dobrze wśród słuchaczy i dotarł do pierwszego miejsca na liście przebojów OLiS zdobywając status Złotej Płyty.

Kali x Magiera – Chudy Chłopak

Wśród gości pojawił się między innymi Włodi, Borixon, Hades czy chociażby O.S.T.R. Co ciekawe, na krążku zabrakło Palucha, z którym Kali wielokrotnie współpracował.

Kali – Droga Koguta

Kilka miesięcy później, bez żadnych wcześniejszych zapowiedzi Kali poinformował swoich fanów, że premierę będzie miała jego kolejna płyta. Droga Koguta ujrzała światło dzienne 20 grudnia.

W tym przypadku, produkcją zajął się Flvwlxss, z którym raper współpracował przy okazji powstawania VGT. Całość krążka utrzymana jest w stylistyce Dalekiego Wschodu, wymieszanej z syntetycznymi bitami. Oczywiście nie zabrało też bardziej klasycznych kawałków.

Kali feat. Paluch, Żabson – CHINATOWN

Jeżeli chodzi o gości, to na Drodze Koguta usłyszymy przedstawicieli zarówno starej szkoły, jak i młodych zawodników. Gościnne zwrotki dograli Pezet, Sokół, Paluch, Sarius, Żabson, Major SPZ, Lipa oraz Gedz.

Pomimo braku wcześniejszych zapowiedzi, album okazał się sporym sukcesem i podobnie jak Chudy Chłopak pokrył się Złotem.

Infinity81 niespodzianką na koniec roku

31 grudnia do sieci trafił kolejny krążek Kaliego. EP-ka Infinity81 to wydawnictwo utrzymane w chilloutowej konwencji lo-fi nasączonej jazzowymi i soulowymi samplami.

Przy okazji premiery Kali poinformował, że Infinity81 to projekt limitowany. Możliwość zakupu limitowanej, fizycznej wersji krążka miały tylko osoby, które nabyły preorder Drogi Koguta. Jednak uspokajam wszystkich, ponieważ odsłuch jest dostępny na Spotify.

Od siebie dodam tylko, że koniecznie musicie sprawdzić ten album. Jest to coś czego na polskiej scenie hip-hopowej nie było od dawna. Jeżeli to Was nie przekonuje, to może zrobi to Kali, ponieważ według niego jest to jego ulubiony album.

Ja Wam powiem tylko tyle, że INFINITY81 jest moim ulubionym albumem. Jest magiczny. Zostawiłem na nim tyle serca i szczerości, że chyba więcej się nie da. 

Kali – Infinity81 – odsłuch

Produkcją EP-ki zajął się Flvwlxss. Infinity81 jest pierwszą zapowiedzią jego producenckiego cyklu dziesięciu wydawnictw. Każdy kolejny album tworzony będzie we współpracy z innym artystą.

Czy rok 2020 będzie równie owocny dla rapera, jak 2019? Na to przyjdzie nam poczekać do premiery kolejnego albumu.

Kali – trasa koncertowa drogaKOGUTA Tour – bilety

Na sam koniec warto przypomnieć, że Kali jest w trakcie trasy koncertowej promującej Drogę Koguta. Bilety na koncerty w Toruniu (13.02), Lublinie (20.02) i Radomiu (13.03) dostępne są na stronie Biletomat.pl

Kali w 2019 roku wydał aż trzy pełnoprawne albumy z czego dwa pokryły się Złotem. Teraz raper wyrusza w trasę koncertową. Sprawdźcie, gdzie zagra. 2019 najbardziej owocnym rokiem w karierze Kaliego Trzeba przyznać, że do wydanych przez Kubę Knapa 6 albumów jednego roku, Kaliemu jeszcze brakuje. Mimo to, 3 pełnoprawne krążki wydane w 2019 roku […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kali - trasa koncertowa

Biletomat.pl
od 45 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →